Бетонні кільця для каналізації: види, розміри, переваги та недоліки
Бетонні кільця – це вироби, які застосовують переважно для створення колодязів та автономних каналізаційних систем. У цій статті ми розповімо про види та призначення бетонних кілець, їхні плюси та мінуси, а також про те, де купити бетонні кільця для каналізації.
Види та призначення бетонних кілець
Колодязні бетонні кільця відрізняються розмірами, конструкцією та призначенням. У промисловому виробництві випускаються три основні типи:
- Суцільні наскрізні. Використовуються для створення каналізаційної чи колодязної шахти. Такі вироби гладкі, із плоским торцем. Вони з'єднуються один з одним металевими скобами та герметизуються цементним розчином.
- Фальцові. При встановленні щільно прилягають одне до одного завдяки спеціальним виїмкам у верхній та нижній частині. Не вимагають додаткової герметизації, стійкі до механічних навантажень під час руху ґрунту та підземних вод.
- Добірні. Використовуються для коригування висоти септика, встановлюються перед фінішним кільцем із кришкою. Щоб підняти конструкцію на запланований рівень, збільшують її висоту за допомогою таких кілець.
Технологія виробництва
Колодязні кільця виробляють за технологією заливання бетону в форму. Якщо виріб залізобетонний, його армують спеціальною сіткою або сталевим дротом. Бетонні кільця без армування виготовляють простим заливанням розчину в опалубку. З боків встановлюють два стрижні, щоб утворилися вушка, які потрібні для спрощення монтажу.
У процесі заливання бетону шари ущільнюються, щоб унеможливити утворення порожнин, які знижують міцність виробу. Для цього використовують віброформи. Щоб кільця набрали максимальну міцність, їм потрібно настоятися 28 днів.
Переваги та недоліки бетонних кілець
Популярність бетонних кілець пояснюється перевагами їхньої конструкції та матеріалу:
- великий вибір розмірів та модифікацій;
- швидкий монтаж із використанням спецтехніки;
- механічна міцність, стійкість до тиску ґрунту та підземних вод;
- висока герметичність готової конструкції;
- тривалі експлуатаційні терміни (близько 50 років);
- екологічність і безпека для навколишнього середовища;
- простий догляд та легке очищення завдяки гладким поверхням;
- доступні ціни.
До недоліків можна віднести:
- необхідність залучення спеціальної будівельної техніки для монтажу;
- щоб конструкція не пропускала ґрунтові води, необхідна якісна гідроізоляція;
- необхідність під'їзних шляхів для техніки.
Як вибрати виробника бетонних кілець?
При виборі виробника необхідно звернути увагу на його підхід щодо дотримання стандартів випуску продукції. Також бажано дізнатися, які матеріали використовуються. Дуже зручно, якщо виробник займається доставленням та встановленням. У цьому випадку він несе відповідальність за всі процеси, пов'язані з купівлею вами бетонних кілець. Мешканці Києва та Київської області можуть зробити замовлення на сайті kolodets.in.ua.