18.11.2024
Мистецтво
eye 1252

Топові відео про мистецтво. Добірка за тиждень. 18.11.2024

Топові відео про мистецтво. Добірка за тиждень. 18.11.2024

Вероніка Рупенталь зібрала для вас найцікавіші відео про культуру та мистецтво за тиждень. Корисний і розважальний контент для вашого відпочинку. Приємного перегляду!

Сьогодні я розповім про деяких неймовірно відомих кіногероїв, які в ім'я справедливості, кохання, сім'ї, або ж помсти перетворилися на відвертих поганців. У кожному із нас як і в буд яких персонажах живе темрява. І всього одна мить, один крок один вчинок відділі здавалося б звичайну людину, або ж навіть героїчного борця за справедливість від моменту коли темрява вирветься на волю, рунтуючи все на своєму шляху. Всім приємного перегляду! 

Євгенія Купчан (Луганськ-Київ), Павло Мазай (Київ). Зустріч із авторами та авторками виставки “Її уламки”. Проєкт можна подивитися до 9 листопада у великій залі галереї Imagine Point (Київ). Реліз організаторів виставки: Павло Мазай, Олег Дімов, Михайло Рай, Євген Штейн, Настя Діденко, Христина Мосійчук, Катерина Жидкова, Євгенія Купчан. Виставка сучасної артфотографії ЇЇ УЛАМКИ» є візуальним дослідженням зв’язків між уламками української свідомості, буденності, ночі та жінки в умовах повномасштабної війни… Кураторський текст: …візуальне дослідження архітектури зв’язків між уламками української свідомості, буденності, ночі та жінки. Проєкт виник у відповідь на виклики повномасштабної війни, коли свідомість та усталена повсякденність розсипалися на безліч фрагментів. Проте кожен виклик завжди несе в собі потенціал для відродження. Вісім митців: Павло Мазай, Олег Дімов, Михайло Рай, Євген Штейн, Настя Діденко, Христина Мос, Катерина Жидкова та Євгенія Купчан — йдуть на зустріч досвіду. Відтак їхнє мистецьке дослідження перетворює уламки на опори нових соціальних концепцій. Роботи авторів досліджують і втілюють процес трансформацій, де минуле й теперішнє переплітаються, утворюючи фундамент майбутнього. Уламок — частинка чогось цілого, що розпалося, але зберегло зміст. В умовах війни і кризи ці частки, як і ми самі, продовжують існувати, взаємодіяти та, зрештою створювати нові зв’язки. Відлуння пам’яті, фрагменти буденності, відбитки ночі — все це формує метафізичний простір, де межа між індивідуальним і колективним стає прозорою. Експозиція виставки сучасної фотографї запрошує до споглядання не стільки процесу руйнації, скільки відновлення та пошуку нових форм, сенсів та опорних точок. Крізь об’єктив камери автори вивчають деструкцію та відновлення, розділеність та консолідацію, ділячи і водночас об’єднуючи фрагменти українського досвіду. Кожен уламок — фіксація, рефлексія минулого, основа для творення майбутнього. Символом відродження в експозиції стає жінка як метафора країни, як осередок сили, що здатна перетворювати хаос на порядок. Проте, так само потребує порядку всередині себе. Жінка, що є учасницею життя, війни, процесу відбудови національної свідомості та ночі. Її присутність в кадрі та поза кадром — втілення нового культурного наративу. Метафора та символ обовʼязково набувають субʼєктності. Жінка залишається жінкою, стає та продовжує нею бути. Ціле, розбите на уламки, може стати основою нової спільної свідомості. Кожна світлина — перехід у світ, де зміни неминучі. Адже, зрештою, кадр увічнює саме те, що відбулося: ЇЇ уламки, ЇЇ стовпи, ЇЇ провідники. Євгенія Купчан – кураторка виставки, пост-перформер, фотографиня Дарія Пожидаєва – мистецтвознавиця, арт-менеджерка галереї Imagine Point.

Будинок Звукозапису Українського Радіо — це одна з найбільших студій звукозапису у всій Східній Європі. Тут робив свої перші записи Назарій Яремчук, молода Ірина Білик, тут записував свої твори Володимир Івасюк. А зараз тут робить свій проєкт Тіна Кароль та записується Святослав Вакарчук та «Бумбокс». 16 листопада Українському Радіо виповнюється 100 років. До цієї річниці проєкт Артилерія підготував великий спецепізод, у якому ми розкажемо вам трохи більше про Київський Будинок Звукозапису як унікальне місце, яке значно вплинуло на розвиток української музики.

Легендарний Power Metal гурт Helloween розкрив карти про новий альбом та анонсував тур на честь 40-річчя гурту в 2025 році. А тим часом фестиваль Download потрапив у справжній скандал через оголошення Sleep Token, як хедлайнера наступного року. Український Метал гурт Ignea повернулись із чергового Європейського туру і привезли більше 160 000 грн на потреби ЗСУ, а наступний рік обіцяє бути дуже й дуже продуктивним для Філа Ансельмо. Нові релізи від Linkin Park, Epica, Machine Head та багато чого іншого в новому Метал Дайджесті. Метал живий і почувається прекрасно, тож давайте подивимось, що дає йому життя сьогодні. Погнали!

Вишукана акторська гра Демі Мур та простий, але чіткий за наслідуванням трендів, сюжет «Субстанції» роблять боді-хорор Коралі Фаржі яскравим у всіх сенсах. Можливо, це жіноче кіно у чистому прояві, але воно зрозуміле всім, тому нема сенсу акцентувати увагу на історії. Натомість пропоную зосередитись на візуальній частині, а конкретніше на сцені з дзеркалом. Також, ймовірно, ефект «motion tracking» використовувався для склейки кадрів, знятих різними об'єктивами - в основному сцену знімали на LEICA Thalia 24mm T3.6 Macro, а за макро для ока відповідав VENUS Laowa Probe 24mm f/14 Macro.

26 жовтня в Мистецькому арсеналі відбулося публічне інтерв’ю з художницею Оленою Турянською. Розмова сталася в межах виставки «Олена Турянська. Агапе. Абсолютна любов». Інтерв’юерками були керівниця відділу програм сучасного мистецтва Мистецького арсеналу Наташа Чичасова та співкураторка виставкового проєкту Оксана Баршинова. Яким було становлення становлення Олени Турянської як художниці і як воно вплинуло на неї та її подальший творчий шлях? Кого Турянська називає і вважає своїми вчителями? Наскільки діалог з іншими людьми з її кола важливий для неї? Як східні філософії вплинули на захоплення Олени папером та в подальшому створення витинанок? Чому для мисткині важливо знаходити час, аби побути на самоті? Як матерія та предмети допомагають Олені у творчості? Чому для виставки «Олена Турянська. Агапе. Абсолютна любов» художниця з-поміж іншого обрала і будівельні матеріали? Про це та інше, не менш цікаве, говорили під час інтерв’ю.

Читайте также


Выбор читателей
up