10 відео, які згенеровані за допомогою ШІ: від відеоарту до трейлерів
Нейромережі спрощують багато процесів, у тому числі дозволяють створювати відеоконтент суттєво швидше та дешевше. У цій добірці ми зібрали найцікавіші відео, створені за допомогою штучного інтелекту.
Штучний інтелект швидко змінює наше уявлення про творчість. З кожним днем можливості ШІ у створенні креативного контенту розширюються, а дискусії про етичність використання нейромереж у мистецтві включають все більше аргументів. Одні вважають, що ШІ-мистецтво – таке ж мистецтво, як те, що було створене людиною. Інші кажуть, що ШІ лише копіює та знецінює працю художників. Проте є креатори, які використовують ШІ як інструмент для творчості.
Коли справа стосується відеоконтенту, це ще актуальніше, оскільки створення якісного відео це дорого. Індустрія витрачає великі гроші на виробництво фільмів та рекламних роликів. Наприклад, бюджет фільму «Фуріоза: Шалений Макс. Сага» (2024 рік) — $230 млн.
Можливість генерувати відео за допомогою нейромереж спрощує та здешевлює процес: не потрібно орендувати локації, знімальну техніку, платити гонорар акторам та знімальній групі. Це відкриває шлях у кіно та відеоарт тим художникам, які не мають можливості йти «класичним» шляхом.
У цій збірці ми зібрали відео, створені за допомогою штучного інтелекту. На цих прикладах можна побачити, як розвивається ШІ у відеовиробництві та як ця технологія вже змінює індустрію.
Відеоарт
Робота зі штучним інтелектом дозволяє сучасним художникам розширити свої можливості та в результаті досягти нових меж висловлювання.
Victor Corazza - Things Betwixt і Uncanny Landscapes
Віктор Корацца – художник із Бразилії. Він використовує інструменти ШІ, різні методи відеомонтажу та 3D, щоб вдихнути життя у казкові сценарії та візуальні ландшафти.
Things Betwixt, або «Речі між», — це висловлювання про динаміку між сучасною людиною та природою, самотність та силу часу.
Uncanny Landscapes, або «Нез'ясовні ландшафти», — робота, в якій художник розповідає про свої сни. Тут Корацца використовує лише візуальну мову, обходячись практично без тексту. Роботу починає і завершує лише одна фраза, яку можна перекласти так: «У царстві сутінкових обіймів мене ваблять незрозумілі ландшафти моїх снів, оповиті чарівною красою».
YZA Voku - Pantomime і Lapse
Іза Воку — художник з Мадрида з досвідом роботи в галузі арт-дирекції, фотографії та кіновиробництва, який зараз експериментує з інструментами штучного інтелекту.
Художник досліджує різні підходи та медіуми, щоб розширити методи міждисциплінарної взаємодії.
Pantomime, або «Пантоміма», — висловлювання про ідентичність художника, красу та природу мистецтва.
Lapse, або «Проміжок», — робота, де художник розмірковує про час, ідентичність та смерть.
Обидва відео отримали низку нагород. Наприклад, Pantomime визнана найкращим експериментальним фільмом на фестивалі ШІ-кіно у Будапешті, а Lapse – найкращою ШІ-роботою на фестивалі Gen:48.
Xander Steenbrugge - Dark World
Ксандер Стінбрюгге - ШІ-інженер, цифровий художник, публічний спікер та співзасновник wzrd.ai. Також Ксандер разом із командою займається цифровою спільнотою Eden, в якій збираються художники та дослідники штучного інтелекту.
Dark World - похмура робота, в якій зображений моторошний світ сай-фай. Цікаво, що це відео було створено у 2021 році, коли технології були ще не так розвинені.
Група Compound Collective — A point of view
Compound Collective - продюсерська компанія з Південної Кореї. Своєю метою вони позначають "створення нової сфери експериментальної аудіовізуальної реальності".
A point of view — приклад того, як могла б виглядати Південна Корея у виставі штучного інтелекту.
Короткі фільми
Режисери та креатори створюють не лише відео, а й повноцінні короткометражні фільми, що розповідають історію. Деякі з них більше схожі на той самий відеоарт, але є і реалістичні фільми з людьми та діалогами.
Aze Alter - Capitol of Conformity
Ейз Альтер - режисер, який відрізняється гострими соціальними висловлюваннями. Він створює серію антиутопічних сай-фай-робіт BIOLANDS, а також окремі фільми поза нею. Цей художник створює експресивну та лякаючу реальність майбутнього за допомогою штучного інтелекту.
Capitol of Conformity — короткий фільм, у якому режисер розмірковує про проблематику суспільства переспоживання та шкоду капіталізму. Це перша робота в серії короткометражних фільмів жахів, де розповідається про утопічне місто Capitol of Conformity.
Anna Apter - Imagine
Анна Аптер - акторка, режисер та сценарист із Франції.
Короткометражний фільм Imagine про дітей, які святкують свій день народження в епоху соціальних мереж. Наприклад, закадровий голос розмірковує, чи діти репоститимуть на свої сторінки привітання, і приходить до того, що це залежить від їхньої кількості, бо мало привітань — це соромно. Це фільм про те, як соціальні мережі та уявлення про «ідеального себе» тисне на дітей і як показна радість замінює справжню.
Imagine завоював кілька нагород, наприклад за найкращий короткометражний фільм тижня у проєкті Short of the week.
Justin Hackney - The Carnival of the Ages
Джастін Гакні — художник із Лондона, який є прикладом поєднання традиційного кіновиробництва із новаторськими починаннями у сфері творчого ШІ.
The Carnival of the Ages – яскравий та динамічний фільм про парк атракціонів, який існує поза часом.
Гаррі Поттер у світі моди
Багато креаторів створюють трейлери уявних фільмів за допомогою ШІ. Це можуть бути як спроби поміркувати, як би виглядали байопики про історичних особистостей, так і просто розважальні відео.
Одне з таких — Harry Potter by Balenciaga, жартівливий трейлер, у якому Гоґвортс представляється школою високої моди.