Бельгія стане першою країною ЄС, яка заборонила продаж одноразових вейпів
Бельгія заборонить продаж одноразових вейпів із 1 січня. У міністерстві охорони здоров'я королівства наголошують, що такі сигарети небезпечні для здоров'я та навколишнього середовища.
У Бельгії наступного року з кіосків і магазинів зникнуть одноразові електронні сигарети. Міністр охорони здоров'я Бельгії Франк Ванденбруке заявив, що недорогі вейпи – загроза для здоров'я, оскільки з їх допомогою підлітки легко втягуються в куріння та підсідають на нікотин.
"Одноразові електронні сигарети – новий продукт, створений для залучення нових споживачів. Електронні сигарети часто містять нікотин. Нікотин викликає залежність. Нікотин шкідливий для здоров'я. Це факт, – сказав Ванденбруке.
Маркетинг е-сигарет орієнтований переважно на молодь, залучити яку вдається за рахунок різноманітності смаків - від кавуна та полуниці до цукерок та цукрової вати. Проти вейпінгу виступають і Фонди боротьби з онкологією.
"Ми - перша країна в Європі, яка зробила це", - наголосив Ванденбруке. "Ми закликаємо Європейську комісію виступити з новими ініціативами щодо оновлення та модернізації тютюнового законодавства", - додав міністр.
Електронні сигарети завдають шкоди екології
Є й інший аспект. Пластик, батарейки та мікросхеми електронних сигарет негативно впливають на екологію. По суті це небезпечні хімічні відходи. Рішення бельгійської влади викликає розуміння навіть у деяких магазинах, які торгують електронними сигаретами, і особливо у зв'язку з проблемою охорони навколишнього середовища.
"Щойно сигарета розрядиться, батарейка все ще працюватиме. Жахливо те, що ви могли б її підзарядити, але у вас немає можливості це зробити", - сказав Стівен Померанц, власник одного з брюссельських магазинів із продажу електронних сигарет. "Ви можете уявити рівень забруднення, який це створює?"
Заборона зазвичай означає фінансові втрати для галузі, але, на думку Померанца, це не зашкодить занадто сильно.
"У нас є безліч альтернативних рішень, які також дуже прості у використанні", - пояснив він. "Наприклад, ця система pod, яка попередньо заповнюється рідиною, яку можна просто вставити в електронну сигарету, що перезаряджається. Тож у нас просто відбудеться перехід клієнтів на цю нову систему”.
На початку року, що минає, Австралія оголосила незаконний продаж вейпів поза аптеками, ввівши найжорсткіші у світі обмеження на електронні сигарети.