05.01.2025
Новини у світі
eye 61

Inoxtag: анатомія успіху суперзірки французького Інтернету

Хто такий Inoxtag

Все, чого він торкається, перетворюється на золото. Стрімер-мультиїнструменталіст, за яким стежать мільйони, підкорює Еверест, пише манги та надихає молодь на подвиги. Історія феномену.

Від Парижа, Ніцци, Ліона та інших великих міст до невідомої глибинки – всюди, де б він не з'являвся, одні й ті самі сцени тріумфу. Натовпи фанатів, серед яких багато підлітків і цілі сім'ї, готові скуповувати стоси капсульного мерча і годинами чекати, щоб їхній кумир підписав мангу "Інстинкт", яка тільки що вийшла.

22-річний Інокстаг (Inoxtag) не танцює у TikTok. Має майже 9 мільйонів підписників на YouTube. Його документальний фільм про сходження на Еверест показали у кінотеатрах та на одному з головних телеканалів Франції.

Том I його "Інстинкту" б'є всі рекорди: за перші два тижні було продано 150 тисяч екземплярів. Інокстаг обійшов і лауреата Гонкурівської премії, і біографію Жордана Барделли із чорно-білою обкладинкою, "як у Обами".

Інокстагу чудово підходить французький вислів "мати зелену руку": за що б не взявся стрімер-мультиїінструменталіст, все розквітає і плодоносить.

Надихаючи покоління

Справжнє ім'я Інокстагу – Інес Беназзуз. Хлопчик із франко-алжирським бекграундом народився 2002 року в Леваллуа-Перрі, недалеко від Парижа. У 11 років він уже коментував проходження Minecraft та Fortnite та транслював свої відео у прямому ефірі на YouTube.

Ще до того, як закінчити школу, Інокстаг створив власну кіберспортивну команду (Team Croûton) і підписав контракт із одним із світових лідерів у галузі онлайн-розваг (Webedia).

На думку Сорайі Гіреддін, експерта агентства WOO-Groupe Olyn, що спеціалізується на інфлюенсерах і цифровому контенті, успіх Інокстагу заснований на вмілому поєднанні автентичності, сміливості та сторітелінгу: "Він зумів побудувати близькі відносини зі своєю спільнотою, залишаючись вірним собі та регулярно сілкуючись зі своїми підписниками. Ця близькість зміцнює прихильність його аудиторії, що є ключовим важелем у маркетингу впливу.

"Його еклектичний та захоплюючий контент варіюється від ігор до пригодницьких проєктів", - додала експертка.

Виклики самому собі стали його візитною карткою: плавання з акулами, виживання протягом семи днів на безлюдному острові або велогонка Париж-Рубе... Своїх фанатів Інокстаг регулярно закликає "виходити за рамки своїх можливостей", "не здаватися" та "наслідувати мрію" .

У коментарях до його відео зустрічаються такі ремарки: "моя доза натхнення", "урок життя", "джерело мотивації", "майстер-клас".

Багатодисциплінарність, пошуки нових форматів та нової мови – рецепт Інокстагу, щоб вижити у надконкурентному секторі творців контенту.

20 мільйонів підписників у соціальних мережах та величезні доходи дозволяють мріяти про більше. За даними Le Parisien, Інокстаг заробляє на YouTube в середньому 15 000 євро на місяць, за винятком спонсорських контрактів.

Magnum opus

Сходження на найвищу гору планети потребує потужної підготовки, вільного часу та великих фінансових можливостей.

2023 року Інокстаг вийшов на Матіса Дюма, гірського гіда з Шамоні.

"Спочатку ми поставилися один до одного з деякою недовірою", – розповідає Матіс. Після кількох розмов, переконавшись, що ютубер не прагне "хайпу" навколо сходження, альпініст виклик прийняв.
Він навчив його страхувати себе, пом'якшувати зриви і слухати гору. Парижанина, незвичного до рельєфів, чекав рік напруженої підготовки, аж до старту експедиції.

Решта – вже історія, навіть для тих, хто не стежив за Інокстагом: лише за добу документальний фільм "Кайдзен" (Kaizen, у перекладі з японської означає "зміни на краще") набрав 11 мільйонів переглядів, що є винятковим рекордом для відеохостингу YouTube.

Менш ніж через тиждень після появи в мережі відео набрало 25 мільйонів переглядів, що зробило його "одним із найкращих запусків в історії" у Франції, як повідомив представник платформи агентству Франс-Прес.

"Фільм вийшов за рамки традиційних розваг і став подією, що об'єднує", - пояснює Сорайя Гірредін.
Було продано 340 000 квитків, у тому числі 40 000 за кордоном на передпрем'єрні покази в кінотеатрах перед безкоштовною онлайн-трансляцією.

"Ми не очікували такого величезного інтересу і що це так широко висвітлюватиметься, просто безумство", - зізнається Матіс.

Для багатьох документальний фільм ілюструє головним чином прагнення людини перевершити саму себе.

"Друга мета - відпочити від екранів і соціальних мереж і відправитися дослідити природу. Навіть якщо ми знаємо, що це неоднозначно, ми знімаємо документальний фільм для YouTube", - каже Матіс.

"У цьому і полягає парадокс "Кайдзена": викликаючи в інших бажання наслідувати приклад героя, фільм ризикує масштабувати проблеми, які він засуджує, - наприклад, забруднення гір. Зрештою, критика допомагає нам ставити питання самим собі і рухатися вперед", - упевнений альпініст.

"Порівняно з Альпами, тут немає масового туризму. Сезон на Евересті – це як один день на Монблані", – підсумував він.

Через два місяці після виходу фільм "Кайдзен" набрав 40 мільйонів переглядів та понад 140 000 коментарів, а Inoxtag заробив понад 400 000 нових підписників та багато грошей.

Лідер думок

У результаті "Кайдзен" перетворив стрімера та відеоблогера на лідера думок для представників покоління Z.

Ось що говорить 17-річний Джуліан: "Інокс розумніший за інших ютуберів, він змушує людей задуматися. Він каже: займайтеся спортом, менше сидіть у телефоні, проводьте більше часу із сім'єю... Але також вірте у свої мрії".

Мати підлітка, Веронік, пройшла шлях від скепсису до прийняття: "Це не моє покоління, і спочатку я мала багато забобонів. Перша думка: та цим молодим людям нема чого сказати. Але коли ти починаєш цікавитися, то розумієш, що в них є багато вартих відео".

Як зазначає Сорайя Гірредін, Інокстаг не соромиться висловлювати свої погляди на соціальні, екологічні та культурні проблеми, що надає йому "вирішальної ролі у підвищенні обізнаності серед молоді".

За 22-річного ютубера борються бренди, сподіваючись залучити молодшу аудиторію та підвищити свою впізнаваність.

"Все розібрали онлайн за 10 хвилин. Це було безумство. У магазинах деякі покупці забирали цілі стопки", - каже Салімата, продавець-консультант одного з брендів одягу, який запустив колаборацію з Інокстагом за мотивами манги "Інстинкт".

Хоча його наступний проєкт ще невідомий, Інес Беназзуз уже поставив собі кінцеву мету: щоб про нього пам'ятали, навіть коли він залишить Інтернет. А для цього, на його власне переконання, "мріяти потрібно про щось зовсім позамежне".

Read also


Readers' choice
up