Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда

24 квітня о 15:00 у вестибюлі метро “Золоті ворота” відбудеться відкриття інтерактивної виставки “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда”. Цей новий інструмент протидії пропаганді з XR-технологією буде представлено в 5000 шкіл та громадських інституцій в Україні та ще 20 країнах світу. Виставка з 30 плакатів, з елементами доданої реальності, розказує і показує головні методи, прийоми та маніпуляції, які використовує російська пропаганда в інформаційній війні проти України. Виставка триватиме з 24 квітня по 24 травня, з безкоштовним входом.

Сьогодні українці загалом та ЗСУ зокрема стали головними руйнівниками російських міфів для всього світу: про 2 армію світу, про велику російську культуру, енергетичну залежність європейських країн та десятків інших. Проте, щодня росія витрачає колосальні ресурси на інформаційну війну проти України: маніпуляції, фейки, куплені медіа та політики - все це є невід’ємною частиною гібридної війни, тому нам потрібно постійно підвищувати інформаційну захищеність населення.

“росія використовує проти України всі можливі варіанти інформаційної зброї: фейки, маніпуляції, поляризацію суспільства, тощо. Пропаганда дозволила виправдовувати війну. Тому ми маємо розуміти, як вона діє, щоб вміти протидіяти, захистити себе та своє інформаційне середовище. Декілька років ми досліджуємо прийоми радянської та російської пропаганди, і тепер хочемо поділитися цими знаннями в зручній та цікавій формі” - каже Валерій Коршунов, автор ідеї виставки, засновник ГО Європейський Інститут Чорнобиля. 

За 9 років гібридної війни українські фактчекери та медійники вже навчились відрізняти та класифікувати різні інформаційні вкиди та вирішили представити свої напрацювання у новітньому форматі інтерактивної виставки з доданою реальністю.

Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями. При наведенні смартфону мобільний додаток edAR активує та "оживлює" плакати. Глядач побачить 3D моделi, аудіо, відео та VR-портали, що разом спонукають його до більш глибокого дослідження, занурення у тему та кращого запам’ятовування даних та фактів. Завдяки додатку edAR ви зможете поставити згорілий танк окупантів просто поряд з собою, або побачити роботи Бенксі у Бородянці, чи окопи орків в Рудому лісі Чорнобиля.

Ця ХR-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне - показує, до чого це може привести на прикладах війни. Спеціально для виставки Валерієм Коршуновим були створені унікальні плакати з використанням штучного інтелекту, навченого шляхом аналізу великого масиву даних в інтернеті. Таким чином плакати поєднуються з платформою, через яку найбільше ширяться фейки.

Унікальний формат виставки при цьому дуже простий для організації. Щоб її провести достатньо розмістити 30 плакатів та завантажити додаток edAR -  і всі переваги 3D, AR та VR досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки. Тому організатори ГО Європейський інститут Чорнобиля та ініціатива НотаЄнота мають намір провести цю виставку в 5000 українських шкіл і 20 країнах світу, тож закликають українців підтримати цю ініціативу як в Україні, так і за кордоном!

“За останній місяць ініціатива  “НотаЄнота” провела інтелектуальні антифейкові ігри в понад 100 містах та селах України, в яких понад  5000 школярів, учителів, представників влади та поліції розвивали критичне мислення в ігровому форматі на прикладах актуальних фейків та маніпуляцій. Саме інтерактивні новітні формати показують свою ефективність у розвитку медіаграмотності та показують, як жити в інформаційному середовищі в умовах війни. Інтерактивна виставка edAR продовжить залучення різних аудиторій до вивчення теми пропаганди та розвитку інформаційного імунітету, адже новітні технології захоплюють і дозволяють це зробити цікаво для різних поколінь,” - каже Альона Романюк, засновниця ініціативи “НотаЄнота”.

Виставка “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда” - інтерактивна, сучасна, технологічна, безкоштовна та інклюзивна, має супровід кожного експонату українською та англійською мовами.

“Війна в Україні показала світу, наскільки недооціненою була інформаційна складова та вплив російської пропаганди. Якщо в Україні ми вже розуміємо прояви роспропаганди, то на західну аудиторію її методи досі мають сильний вплив. Тому сьогодні ми маємо ділитися своїм досвідом із іншими країнами. Наразі вже є домовленості на проведення виставки в Іспанії, Франції, Словаччині, Чехії та плануємо проведення ще у 20 країнах. Ми закликаємо українців по всьому світу проводити виставки у своїх містах, щоб вберегти себе, своїх дітей та ті країни, в яких ви знаходитесь, від впливу російської пропаганди. Щоб як у випадку з ілюзіоністом - показати як працює пропаганда, щоб більше не дати себе обдурити” - каже Світлана Коршунова, продюсерка виставки та мобільного додатку edAR Exhibition. 

Виставка розроблена командою Валерія Коршунова з ГО “Європейський Інститут Чорнобиля” у партнерстві з відомою фактчекеркою Альоною Романюк (ініціатива “НотаЄнота”) в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу, та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики і підтримці КП "Київський метрополітен".

Отже, запрошуємо з 24 квітня по 24 травня вільно відвідати виставку в Києві на станції метро Золоті Ворота. Закликаємо підтримати ініціативу та проводити виставку в школах, інститутах, культурних та громадських закладах в Україні та по всьому світі, з метою підвищення власної інформаційної захищеності. 

*Ви можете роздрукувати плакати самостійно, або замовити друк комплекту за  350 грн.

Довідка

Команда ГО Європейський Інститут Чорнобиля, з 2018 року працює над підвищенням медіаграмотності суспільства на прикладі інформаційної складової Чорнобиля. За цей час було реалізовано понад 15 проектів в цій тематиці.

Ініціатива “НотаЄнота” виникла у лютому 2022 року і обʼєднала на волонтерських засадах фахівців з різних галузей з метою відслідковування та оперативного спростування інформаційних вкидів російсько-української війни та дезінформації, яку поширює російська пропаганда.

Read also


Readers' choice
up