Проект «Шляхами Тараса Шевченка»

Проект «Шляхами Тараса Шевченка»

Стартував проект, який присвячено 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Фонд «Рідна країна» спеціально до ювілею автора підготував факсимільне відтворення «Альбому Тараса Шевченка 1845 року», яке вже побачило світ.

ТВОРИ, КРИТИКА ТА БІОГРАФІЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Як відомо, Альбом малюнків 1845 року – це частина того, що довелося побачити і зафіксувати художнику Київської археографічної комісії Тарасу Шевченку під час його подорожей по містах і селах Київської і Полтавської губерній. Малюнки аквареллю і сепією, зарисовки олівцем та фрагменти фольклорних записів – це те, що зафіксував мистець впродовж кількох місяців своїх мандрівок. Окрім ілюстрацій, «Альбом» містить також науковий коментар, з якого читачі зможуть дізнатися про історію та мотивацію тої чи іншої зарисовки, начерків Тараса Шевченка під час його мандрівки Україною 1845 року.

Просвітницькі заходи, які організував громадський діяч Микола Томенко, стартували з Києва. Перша презентація «Альбому» (для ЗМІ) відбулася 22 лютого у Літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка, де він жив з весни 1846 до свого арешту — 5 квітня 1847 року. 27 лютого Микола Томенко презентував видання у Львові.

Зокрема, культурно-мистецькі заходи пройдуть і в тих областях та районах, якими зі своєю дослідницькою місією подорожував Шевченко. За цей час поет встиг побувати у Київській, Черкаській, Полтавській та Чернігівській області. Всі вони відображені в «Альбомі 1845 року». З огляду на це, є потреба згадати не лише його художні, а й поетичні твори, які з’явилися під час цієї подорожі. З такою метою у заходах беруть участь заступник директора Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, упорядник наукових коментарів у виданні Сергій Гальченко, відомий поет Микола Сом, народний артист України Анатолій Паламаренко та інші.

2 березня о 16:00 в рамках Шевченківських днів у Київському міському Будинку вчителя пройде літературно-мистецький вечір, де М. Томенко також презентує громадськості «Альбом 1845 року» (м. Київ, вулиця Володимирська, 57). Також до цієї акції підготовлено та випущено спеціальний номер газети «Нова молодь Черкащини», де подано розповідь про подорож Шевченка 1845 року та опубліковано найвідоміші поезії, які були написані в цей час. Цей номер буде безкоштовно поширюватися під час заходів.

Розклад мистецьких заходів:

5 березня о 15:00 – Черкаський міський Будинок вчителя (м. Черкаси, вулиця Хрещатик, 257).

6 березня о 12:00 – Переяслав-Хмельницький педагогічний університеті імені Г. Сковороди (м. Переяслав-Хмельницький, вулиця Сухомлинського, 30).

7 березня о10:00 – Чернігівська бібліотека імені В. Короленка (м. Чернігів, проспект Миру, 41).

Сьогодні, 29 лютого о 16:00 відбудеться презентація видання у Бориспільській міській раді (м. Бориспіль, вулиця Київський Шлях, 72). Інші міста для проведення заходів уточнюються.


Читати також