12-02-2017 О нас 10266

Молодіжний рух Експеримент

Молодіжна громадська організація Експеримент

Молодіжна громадська організація Експеримент – некомерційне об’єднання людей, котрі хочуть змінити світ шляхом розвитку культури. Молодіжна громадська організація Експеримент виникла завдяки зусиллям суспільного діяча Германа Гошкадора та його друга Олексія Міллера у Дніпрі. Згодом Герман став президентом організації й очолив інтернет-портал, створений організацією. Необхідність була викликана відсутністю належної кількості культурних заходів при високій потребі суспільства в них.

Надзавданням Молодіжної громадської організації Експеримент є покращення життя суспільства та формування особливого типу свідомості, в основі якого знаходяться мораль і духовні цінності.

Головні завдання організації Експеримент – це просвіта, розвиток духовності, творчості, мистецтва. Говорячи простіше, організатори руху шукають талановиту молодь і реалізують разом із нею різноманітні творчі проекти.

Організація «Експеримент» є некомерційною й аполітичною. У статуті «Експерименту» вказано, що членами даної організації не можуть бути люди, котрі дотримуються расистських, нацистських, сексистських поглядів.

На перше місце ми ставимо роботу з молоддю, оскільки вважаємо, що легше й набагато ефективніше прищеплювати різноманітні цінності з раннього віку, ніж змінювати вже сформовану свідомість більш старшого покоління, що, як показав досвід, майже неможливо.

В одному з відвертих інтерв’ю Герман Гошкадор розкрив таємницю успіху організації:

«Ми старалися подавати матеріал в оригінальній формі, придумували щось нове, експериментували. Вирішили не повторюватися, нікого не копіювати. Старалися і стараємося зараз запрошувати цікавих талановитих людей, створювати затишну атмосферу. І це багатьом припало до душі».

Діяльність організації Експеримент

Елітарне мистецтво є пріоритетним для організаторів «Експерименту». Зараз «Експеримент» працює в таких напрямках: література, скульптура, музика, живопис, хореографія, театр, кіно й інші різновиди людської діяльності, об’єднані в якості художньо-образних форм освоєння світу. Вікових обмежень немає, вхід завжди вільний, ніяких комерційних проектів у цій організації нема.

Формати зустрічей із цільовою аудиторією різноманітні. Переважно це зустрічі в культурно значущих місцях – палацах культури, університетах, бібліотеках, консерваторіях і т.д. Популярні зараз і еко-зустрічі, які дозволяють віддалитися від цивілізації, а разом із тим – і від забруднення розуму, що в наш інформаційний вік є особливо актуальним. Експеримент організовує різноманітні покази, і, на перший погляд, найнепопулярніші заходи можуть викликати неочікуваний ажіотаж.

Різноманітні конкурси, які ми проводимо, зароджують дух конкуренції, а відповідно й спонукають людей до участі.

Експеримент активно співпрацює з творчими людьми й організаціями. Ми є постійними партнерами для різних організацій культурного та соціального характеру, повний список яких Ви можете знайти тут: https://md-eksperiment.org/page.php?menu_id=2

На базі Експерименту функціонують літературний, музичний клуби, театр.

Літературний клуб «Штрих»

Відкриття клубу відбулося 8 жовтня 2009 року. Базується в Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара. Керівник – Оксана Шаровська. Як говорить Герман Гошкадор, «основна мета клубу – давати можливість молодим талановитим творчим людям себе показати, реалізувати, поспілкуватися з однодумцями».

Літературний клуб «шУМ»

Базується в Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М. Світлова. Керівник – Ігор Шубік.

Молодіжний авангардний театр «ЖУЙ»

«Жуй» - це проект Молодіжної громадської організації Експеримент, націлений на розвиток авангардного театрального мистецтва в Україні. Театр «Жуй» був заснований у 2009 році у Дніпрі. Тоді в ньому нараховувалося всього 4 студенти Дніпропетровського національного університету імені Олесі Гончара. Планувалося створити перший у місті театр, присвячений драмі абсурду. З 2014 року функціонує у Львові, роблячи постановки по всій Україні.

Репертуар театру включає постановки Германа Гошкадора «Метаморфози» (2009), «Повітря» (2010), «Постмодерн ХХІ» (2010), «Пригоди Комісарова та його друзів» (2011), «Сіль» (2011), «Стара» (2015).

Музичний клуб «Чай»

Клуб «Чай» - майданчик для молодих музикантів, який дає можливість отримання першого досвіду виступів перед широкою аудиторією. У глядачів завжди є можливість одразу стати учасниками, виступивши під час «вільного мікрофону». Основна філософія клубу – приємна музика, смачний чай із солодощами і приємні люди. Клуб функціонує у Дніпрі й у Львові.

Клуб живописуКіноклуб «Діалог»

У кіноклубі «Діалог» проводяться покази авторського артхаусного кіно з подальшим обговоренням. Крім того, існують окремі покази фестивального кіно.

Інші проекти

Велика кількість проектів також здійснюється рухом Експеримент поза клубами. За період існування руху було проведено ряд культурних заходів, таких як: творчий вечір Михайла Мельника, зустріч із Максимом Кавуном, концерти Віктора Пашника й Олексія Андрюхіна, постійні літературні вечори за участі українських поетів і прозаїків, інтерв’ю з молодими виконавцями та людьми мистецтва.

Молодіжний рух Експеримент, за підтримки відділу промоції міста Львова, провів проект «Мистецтво без кордонів». 10 талановитих фотографів із різних частин світу надали свої фотографії, які Експеримент розмістив на вулицях Львова. Проект Мистецтво без кордонів дає можливість пересічним перехожим побачити не звичайну рекламу, яка схиляє їх до споживання на кожному кроці, а дещо абстрактне і прекрасне, що апелює до їх людських почуттів і особистісного саморозвитку.


Молодіжний рух Експеримент також займається зйомками цікавих культурних передач, наукових лекцій. Існує окремий канал на Youtube, який має назву «Культурна Еволюція».

Один із кінопроектів порталу Експеримент має назву «Шведінг». Його сутність полягає у створенні авторських ремейків популярних фільмів. Окрім театральних постановок, а також кінематографічної діяльності молодіжний рух Експеримент займається зйомками відеоарту.Соціальні акції руху Експеримент

Молодіжний рух також займається і соціальними акціями. Серед них – допомога дітям з особливими потребами, дітям із дитячих будинків, допомога безпритульним, наприклад, організація акцій «Їжа замість бомб», благодійні акції та концерти, екологічні акції, еко-виставки, арт-фестивалі, виставки, перформанси.

Молодіжний рух Експеримент у 2014 році запустив проект під назвою Книжкова Хвиля. все почалося з того, що ми шукали людей, котрі читали на вулицях українських і російських міст, і дізнавалися, які книги в даний момент вони тримають у руках. Після чого ми складали приблизну картину про те, що читають різні міста. У подальшому наша літературна хвиля змінила свій формат. Із 2015 року ми почали дарувати на наших заходах і розігрувати в соціальних мережах книги, які, на нашу думку, заслуговують уваги сучасного читача. Суть полягає в тому, що ми даруємо людям книги і просимо після прочитання передати їх своїм знайомим. Таким чином і запускається Книжкова Хвиля.

Основними центрами руху Експеримент зараз є Дніпро та Львів.

Діяльність дніпровського відділення

У Дніпрі Експеримент проводить багаточисленні заходи з творчою молоддю, концерти, вечори виконавців з інших міст і країн.Концерт «Один в Каное» у Дніпрі 27 серпня 2011Віктор Пашник у творчому Клубі ШтрихДіяльність львівського відділення

Із метою розширення руху Експеримент Герман Гошкадор із частиною команди переїхав до Львова. Й одразу ж культурне життя міста почало проходити ще активніше. Так, 9 березня зусиллями Експерименту у Львові виступив віртуоз гри на фортепіано Ньютон Шнер молодший, відомий завдяки своєму проекту Lebensessenz. 30 березня 2016 року Львів привітав українського бандуриста Віктора Пашника. 10 жовтня 2016 року у львівській філармонії відбувся концерт інді-фолк групи «Колір» із Одеси. Експеримент усіляко сприяє розвиткові сучасної молоді. У 2015 році у Львові була створена Школа Дебатів. Окрім даного ораторського клубу, також проводяться лекції та майстер-класи з акторського й ораторського мистецтва. Для всіх небайдужих до мистецтва та культури у Львові періодично організовуються екскурсії до музеїв. Радіо «Культурна Еволюція» та Молодіжний рух «Експеримент» також організовують лекції для молоді й усіх, кому небайдужі нагальні питання літератури, мистецтва й інших сфер життя. У рамках форуму видавців у Львові в 2016 році представники радіо «Культурна Еволюція» провели фестиваль «Утопія», націлений на популяризацію перекладача як транскультурної особистості.

Лекція «Невідома Жиленко»Міжнародний культурний портал Експеримент

Зараз багато хто говорить про шкідливість соціальних мереж, інтернет-простору. Насправді, з цього можна отримати велику кількість позитивних моментів, що ми і зробили. На базі нашої організації зараз функціонує Міжнародний культурний портал Експеримент, існують спільноти та зустрічі в соціальних мережах. Це дозволяє, по-перше, максимально активно взаємодіяти з молоддю, а по-друге, являє собою потужне джерело реклами, що для нас

особливо важливо, оскільки вся діяльність організації та порталу Експеримент є некомерційною та здійснюється винятково за рахунок організаторів. На порталі Експеримент можна знайти новини зі світу культури, мистецтва, техніки й інших сфер суспільного життя; афішу культурних і соціальних заходів у різних містах і країнах, проект Експериментального телебачення та радіо. Власне, Наш портал об’єднує людей, котрі підтримують ідеї Експерименту, але не можуть зустрітися один з одним, у зв’язку з тим, що знаходяться в різних містах і країнах.

Проекти сайту

Структура сайту містить розділи «Афіша», «Радіо», «Фестивалі», «Блоги» та інші.

У розділі «Афіша» Ви можете знайти інформацію про значущі культурні та соціальні події Вашого міста. На сьогодні даний розділ охоплює заходи в Україні, Росії, Білорусії, інших країнах СНД і Прибалтики.

«Новини культури» - огляд культурних новин світу за тиждень.

«Блоги» містять тематичні статті журналістів Експерименту про різні види мистецтва, культури та соціального життя.

Портал Експеримент є офіційним інформаційним партнером для сотень фестивалів, інформацію про які можна знайти в розділі «Фестивалі».

Більш детально хотілося б зупинитися на проекті радіо «Культурна Еволюція».

Радіо «Культурна еволюція»

Радіо «Культурна Еволюція» - це некомерційний онлайн-проект, що працює цілодобово. Тут ви не почуєте реклами, політики, ранкових або розважальних шоу. Наша мета - ділитися з вами гарною, якісною музикою, новинами культури та науки, думками великих людей і цікавими лекціями.

Головне завдання – ділитися зі слухачами гарною, якісною музикою, новинами культури та науки, думками та роздумами великих людей, цікавими лекціями. Культурна Еволюці буде відкривати для вас імена молодих музикантів і буде розповідати про геніальних композиторів.

Проект цікавий іще й тим, що він є некомерційним. Музиканти та лейбли надають свої треки на безоплатній основі. Таким чином, команда Культурної Еволюції займається не бізнесом, а просвітою.

Проект спрямований на формування свідомості нової людини: вільної від усіляких стереотипів, чистої морально та духовно, справжньої еліти суспільства, громадянина Всесвіту та патріота своєї країни. Оскільки сьогодні переважна кількість людей користується інтернетом, це дає нам можливість створити зрозумілу, універсальну мову для розповсюдження культури та спілкування з аудиторією.

У майбутньому інтернет-радіо та інтернет-канал «Культурна Еволюція», завдяки збільшенню якісних культурних програм, фільмів та інших відеоматеріалів, зможе виконувати не тільки розважальну та пізнавальну, але й дидактичну функції. Завдяки цьому ми зможемо допомогти в покращенні культурного рівня глядачів.


У проекті вже взяли участь сотні легендарних колективів і лейблів. Уже зараз ви можете почути треки таких музикантів і груп, як Michael Nyman, Fabrizio Paterlini, Nils Petter Molvaer, Jozef van Wissem, Bad Plus, Leszek Możdżer, MONO, Youn Sun Nah, Гражданская Оборона, Сергей Курехин, Вячеслав Гайворонский, Инна Желанная, Браво, Ундервуд, Алексей Вдовин, Некоторое отсутствие пуговиц, Аня Чайковская, Мар'яна Садовська та багато інших.

Автори проекту завжди раді допомагати молодим музикантам і поетам. Так що, якщо у вас є бажання відправити свої треки для ефіру Культурної Еволюції, пишіть за адресою: mo.eksperiment@gmail.com

Проекти радіо «Культурна Еволюція»

Радіопередачі

У нас Ви можете знайти передачі про кіно, музику, літературу, сучасне мистецтво, відеолекції, кулінарні передачі про здорову їжу, арт-огляди, авторські фільми та серіали, міжрегіональні дебатні турніри у відеоформаті, ексклюзивні презентації й інтерв’ю.

«Новинарня» – програма, в якій ми ділимося актуальними новинами культури України. Вони завжди супроводжуються коментарями тих, хто створює інформаційні приводи.

«Книгобачення» – програма про літературу. На Вас чекають інтерв’ю з письменниками, поетами, перекладачами, видавцями, а також презентації книг.

«Книжкова хвиля» – передачі про письменників і книги.

«Тільки наука» - огляд актуальних новин науки.

«Гвоздичное море» - інтерв’ю з ученими з різних галузей знань.

«Справа смаку» - інтерв’ю з суспільними діячами про актуальні події світу культури, а також про їх уподобання в літературі, кінематографі, живописі й інших сферах.

«Справа смаку» («Дело вкуса») – Лєшек МожджерПублікації на радіо

Також на сайті радіо «Культурна Еволюція» можна зустріти текстові публікації, які присвячені світові музики. Звичайно, під акомпонемент музичних доріжок.

Команда

Наша команда вже складається з декількох десятків молодих ентузіастів-професіоналів із різних міст України та країн СНД, і з кожним днем їх кількість зростає. Це дизайнери, оператори, журналісти, філософи, філологи, монтажери, аніматори й інші.

Ми завжди відкриті для співпраці. Якщо вам близька наша ідеологія та життєва позиція, будемо раді новим людям та ідеям.Ключевые слова: Дізнайтеся більше про молодіжну організацію Експеримент,Молодіжний рух Експеримент,портал експеримент про нас,експеримент та культурна еволюція

Читайте также