Екологи радіють: попит на живі новорічні ялинки в Білорусі падає

стали меньше рубить елок в Беларуси

Міністерство лісового господарства РБ озвучило плани реалізації живих новорічних ялинок. Судячи з усього, лісництва не розраховують на ажіотажний попит: зеленого товару заготовлено менше, ніж рік тому.

Обозреватель порталу interfax.by порівняв цифри нинішнього і минулого років і зробив висновок, що попит на живу продукцію невблаганно падає. До прикладу, під завісу 2012 лісгоспи республіки планують реалізувати не менше 170 000 новорічних дерев, частина з них - на експорт. Для порівняння: у 2011-му працівники лісового господарства республіки підготували до продажу близько 200 000 ялинок.
Що стосується ялинкових базарів, то їх передбачається організувати приблизно стільки ж, скільки і рік тому: близько 600. Крім того, живі дерева до свята можна буде придбати і в самих лісництвах.
Бальзам на душі захисників живої природи проливає інформація Мінлісгоспу про те, що заготівля новорічних ялинок здійснюється на спеціалізованих плантаціях, а також з числа дерев, які вирубуються з виробничої необхідності. Тобто - під час розчищення трас, просік, смуг відведення, ліній електропередач, на лісосіках головного користування та суцільних санітарних рубок.
В якості альтернативи свіжозрубаного дерева покупцям будуть запропоновані ялинки в діжках. А на базарах лісгоспів планується реалізовувати не тільки традиційні ялинки, але і сосни, а також букети з гілок новорічних дерев. Ціни в Мінлісгоспу поки повідомити не можуть.
Що стосується охорони лісового фонду від самовільних рубають, то, як повідомили оглядачеві порталу interfax.by в прес-службі міністерства, співробітники державної лісової охорони планують регулярно проводити оперативні рейдові заходи щодо виявлення та притягнення до відповідальності громадян, незаконно заготовляють новорічні дерева. На автошляхах буде виставлено більше 300 контрольних постів.
У міністерстві також нагадують, що, відповідно до статті 15.22 Кодексу РБ про адміністративні правопорушення, незаконне знищення, в тому числі порубка або пошкодження дерево-чагарникової рослинності в лісах першої групи держлісфонду (що особливо охороняються), а також не входить до державного лісового фонду тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 50 базових величин. Ті самі дії, вчинені в інших лісах держлісфонду, тягнуть за собою штраф у розмірі до 30 базових величин.
Крім того, президентським указом затверджені такси для визначення розміру відшкодування шкоди, заподіяної лісах і об'єктам рослинного світу. Такса за незаконне вилучення, знищення або пошкодження дерев або чагарників до ступеня припинення росту, окрім дерев або чагарників, розташованих на землях населених пунктів, становить:
за одне дерево діаметром біля пня до 12 см - 0,1 базової величини; крім того, якщо вилучене незаконно зрубане дерево буде через якісь ушкодження не придатним до подальшої реалізації, - ще 1 базова величина.

Дуже сподіваємось на такі тенденції зменшення попиту на живі ялинки та вирубки лісів і в Україні!


Читати також