Музей популярної науки і техніки Експериментаніум

Музей популярної науки і техніки Експериментаріум

Ідея створення Експериментаніуму належить російському вченому польського походження Якову Перельману, який хотів донести до дітей фізику так, щоб це було цікаво і доступно.

Нажаль після його заснування війна зруйнувала єдине тоді існуюче приміщення музею, але наразі Експериментаріум відтворили, і він користується не аби якою популярністю.

 Ну от що у вас асоціюється з музеєм? Нудні прогулянки по залу і заборона чіпати експонати, багато інформації, яку важко сприймати, і розповіді екскурсовода, які швидко набридають? Я думала так само, але Експериментаріум повністю розвіяв ці стереотипи. Раніше я ніколи не чула про це місце, але відтепер буду частіше там з’являтись.   

 Сам музей складається з трьох поверхів, і на кожному з них переслідують абстрактні ілюзії та головоломки. Чорна діра, яка за допомогою двох монет відтворює рух планет у космосі, макети органів людини, велосипед, на якому можна самостійно виробляти енергію, автентично відтворене торнадо, тільки шо зменшене у розмірі, та і ще багато всього іншого змушує повністю зануритись у атмосферу відкриттів і неймовірних вражень. Це той випадок, коли експонати на твоїх очах доводять зміст різних законів і правил просто і зрозуміло. Великий інтерес до всього, що навколо, проявляли і дорослі, тому іноді батьки поринали у випробування експонату навіть більше ніж їхні діти.

 Що стосується шоу,то це як на мене, є ідеальним прикладом проведення занять у школі. Протягом 40 хвилин вчителі – ведучі викладають масу цікавої інформації, знову ж таки доводячи це не словами, а експериментально.  Настільки зрозуміло пояснювати усе і як підтвердження демонструвати це ще й наочно, є найкращим методом вивчення хімічних і фізичних наук. Звісно наявність реактивів і усіляких інших приладів у школах завжди була рідкістю, і нажаль через це, проводити заняття на такому високому нереально. Ось тому і варто відвідувати Експериментаріум, бо він зможе закрити цю прогалину, і прийняти усіх охочих пізнати щось нове, даючи змогу молодшому поколінню вчитися у легкий спосіб.

 Особисто мені неймовірно сподобалась манера спілкування ведучих з аудиторією, а головне, було видно, що то від чистого серця. Та і щоб розповідати такі, здавалось би, не елементарні правила,треба мати і справді талант.

 Діти брали учать і у шоу «Експерименти на кухні» і у хімічному «Реактив Шоу» , тому дехто сам на мить міг відчути себе справжнім хіміком, сам робив неймовірно цікаві речі з простими на перший погляд молоком, борошном, яйцями, а у шоу реактивів отримав змогу самостійно змішати дві безбарвні рідини і отримати рожеву, від змішування білої і коричневих рідин отримати взагалі чорну, ну а за допомогою вуглекислого газу, який ми видихаємо, змінити забарвлення речовин. Потім то вже ведучий звісно пояснив, що в принципі там немає нічого особливого і все залежить від того, які саме речовини поєднувати, але від того ставало ще цікавіше.

 Мої відчуття залишивши музей дало збагнути, що закладів такого типу в Україні мало, але наскільки сильно вони потрібні . Ось наприклад в Росії існують вже три таких музеї, а у нас лише один у Києві, тому хочеться побажати Експериментаріуму розвиватись, щоб показати себе всій Україні, а не тільки жителям столиці. 

Аня Коваль


Читати також

Вибір читачів

Вибір редакції