Публічна бібліотека с. Святопетрівське відділу культури Білогородської сільської ради шукає дарувальників

Публічна бібліотека с. Святопетрівське відділу культури Білогородської сільської ради

Контакти: (097)354-19-07

Ковтун Олеся Василівна

svyatopetrivskabiblioteka@ukr.net

(Завідуюча Святопетрівською публічною бібліотекою Ковтун Олеся Василівна працюю в бібліотеці з 9 вересня 2004 року по теперішній час. У 2022 році вступила до університету «КРОК», навчально-науковий інститут психології, спеціальність «Організаційна психологія»).

За період свого існування наша бібліотека тричі змінювала приміщення. До 2004 року сільська бібліотека розташовувалася у приміщенні сільського клубу. У 2011 році новим приміщенням бібліотеки стало акціонерне товариство «Плодорозсадницьке», що знаходилося за адресою Господарська 3. Через два роки бібліотека переїхала в приміщення сільської ради за адресою Володимирська 2б. У 2021 році відбулася децентралізація Києво-Святошинського району, у зв’язку з чим с. Святопетрівське було віднесено до Бучанського району. 17 червня 2022 року, сільська бібліотека отримала нове приміщення за адресою Теплична 38 (8 секція), де знаходиться і по теперішній час.

Діяльність публічної бібліотеки постійно висвітлюється на сторінці соціальної мережі:

Тік Ток @lesia_wisdom

 Публічна бібліотека с.Святопетрівське відділу культури Білогородської сільської ради 

Публічна бібліотека с. Святопетрівське брала участь у проєкті «Lib: продовження», що відбулося в липні-грудні 2022 року, та отримала сертифікат «Лідерки бібліотечної галузі».

Також завершила тренінг «Тренінг із першої психологічної допомоги», організований в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка України» 2023 року.

Участь в онлайн-семінарі «Війна. Травма. Книга» з серії публічних розмов з Др. Удо Бером.

Участь у програмі з психологічної самодопомоги «Діти та війна. Техніки зцілення» за підтримки БФ «Надія по всьому світі» в рамках проєкту «Рука допомоги України».

Участь в онлайн-нараді на платформі ZOOM з представниками бібліотечної сфери щодо питань з нагальних потреб жителів територіальних громад з надання якісних культурних послуг, яку провели спеціалісти Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України.

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого провела другий семінар «Актуальні проблеми бібліотечної статистики». Із новаціями у формах звітності № 6-НК (зведена) (річна) «Зведений звіт про діяльність публічних бібліотек» і № 80-а-рвк (річна) «Зведений звіт публічних та спеціальних бібліотек» учасників семінару ознайомила Наталія Розколупа, заступниця генерального директора з наукової роботи НБУ імені Ярослава Мудрого.

Участь в комунікаційному заході фонду та програми «Можливості для представників українських бібліотек від Українського культурного ЄС «Креативна Європа» в Україні». Український культурний фонд, Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Також бібліотека брала участь у проєкті «Книжкові гранти» від Української асоціації видавництв та книгорозповсюджувачів у партнерстві з Благодійним фондом «Бібліотечна Країна». До відібраних бібліотек увійшла і наша бібліотека, отримала книжки українських видавництв 2021-2023 років видання на суму у 30000 грн.

         Бібліотека взяла участь у конкурсі від видавництва «Ірбіс Комікси» й отримала книги в дарунок Джеренімо Стілтон «Репортер», Бріджит Лучані «Уроки під старим деревом».

          Публічна бібліотека взяла участь у проєкті «Книги для України», організованому фондом «Бібліотечна країна», й отримали 30 книг польською мовою.

         21.05.2024 участь в обласному семінарі «Планування та звітність: нові форми, нові підходи». Організатор: КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для дітей» за підтримки Департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації.

         22.05.2024 участь у дискусії «Українські бібліотеки завтра: які вони?», розмова спікерів про основні виклики та шляхи вдосконалення діяльності бібліотек в нашій країні.

         2.05.2024 публічна бібліотека взяла участь у програмі обласного соціологічного дослідження «Безбар’єрність: простір без дискримінації».

         4.06.2024 онлайн-захід  «Безпеково-правоосвітньої платформи «FairUkraine».

         7.06.2024 публічна бібліотека взяла  участь  у навчанні з питань безбарєрності, у форматі онлайн. Організатор МКІП за участю Офісу Президента.

         18.06.2024 року участь в онлайн-заході «Теорія та практика групового тренінгу», організатором є університет «КРОК».

Бібліотечне обслуговування мешканців громади в публічній бібліотеці с. Святопетрівське насамперед спрямоване на залучення нових користувачів. Це досягається шляхом проведення різноманітних заходів та активностей, які привертають увагу громадян.

Одним із пріоритетів діяльності Святопетрівської публічної бібліотеки є популяризація української книги. Бібліотека активно пропагує читання української літератури серед мешканців, організовує виставки книг, презентації та літературні заходи, що сприяють підвищенню інтересу до національної культури та літератури.

Майстер-класи є ще одним важливим елементом бібліотечної роботи. Вони дозволяють мешканцям отримати практичні навички та знання з різних областей, як-от живопис, ліплення, комп’ютерна грамотність тощо.

Проведення лекцій та вебінарів на різні теми розширює інформаційні можливості мешканців і сприяє їхньому навчанню та освіті.

Також бібліотека пропонує покази мультфільмів та фільмів, що створює можливість для спільного перегляду та розваги для всієї громади.

             Впровадження інноваційних послуг для розвитку громади

        Бібліотека активно сприяє інтелектуальному розвитку громади, пропонуючи участь у різноманітних заходах, як-от тренінги, курси та майстер-класи.

      Програма курсу комп'ютерної грамотності для нашої громади розроблена з метою підвищення базових знань в галузі інформаційних технологій та вдосконалення навичок користування персональним комп’ютером і найпоширенішими програмами.

       У публічній бібліотеці с. Святопетрівське протягом 2023 року для внутрішньо переміщених осіб, які знайшли притулок у громаді, діяли  безоплатні курси української мови під назвою «Сучасна українська мова».

     Бібліотека започаткувала онлайн-конкурс читців «Я - декламую». Крім того, проводяться мультимедійні презентації на актуальні теми, як-от психологія, екологія, популяризація читання серед населення.

      Бібліотека активно проводить акції та круглі столи клуб за інтересами «РиМоТворці» та «Культура до чаю».

        Бібліотека організовує зустрічі з письменниками: загалом співпрацюємо з письменницею і жителькою нашої громади Ляшенко Лідією Леонідівною.

Робота з бібліотечним фондом є постійним процесом, що включає оновлення та поповнення книжкового асортименту. Публічна бібліотека с. Святопетрівське ретельно відстежує літературні тренди та популярні теми серед читачів, а також враховує запити та пропозиції від користувачів. Завдяки систематичному оновленню бібліотечного фонду мешканці громади мають доступ до актуальних та цікавих видань, які задовольняють їхні інформаційні, навчальні, культурні та розважальні потреби.

Робота з бібліотечним фондом також включає організацію та планування ефективного розміщення книжок на полицях, створення тематичних розділів, щоб спростити пошук та доступ до необхідної літератури для користувачів.

Загалом, робота з  фондом є невід’ємною частиною діяльності публічної бібліотеки, яка має на меті забезпечити якісний, різноманітний та актуальний книжковий вибір для задоволення потреб громади.

Бібліотечна практика в умовах сучасного інформаційного суспільства вимагає розробки та впровадження якісно нових технологій, сервісів, інших форм і методів задоволення інформаційних потреб читачів. Тобто інноваційної діяльності, спрямованої на пошук нових методів роботи й організацію обслуговування користувачів відповідно до змін їхніх запитів.

Сьогодні бібліотека не просто забезпечує доступ до необхідної інформації – це важливий соціокультурний досвід, серед основних завдань якого є формування світогляду, сприяння інтелектуальному та морально естетичному зростанню суспільства та врешті підвищення рівня життя представників різних соціальних груп .

Для цього необхідне якнайповніше використання всього потенціалу бібліотеки, що у свою чергу вимагає, по-перше, вивчення потреб і сподівань користувачів, і, по-друге, розробку таких форм надання послуг, які б максимально ці потреби задовольняли.

         Бібліотека с. Святопетрівське є центром освіти та навчання для нашої громади. Вона надає доступ до різноманітних видань та інших матеріалів, які допомагають людям розширювати свої знання та вивчати нові теми. Бібліотека створює затишне середовище для читання та навчання, де кожен читач може знайти матеріали, що відповідають його інтересам і потребам. Вона сприяє розвитку мови та грамотності, відкриваючи двері до світу знань і культури.

      Крім того, бібліотека виконує важливу соціальну роль, забезпечуючи місце для зустрічей, обміну думками та взаємодії між громадянами. Ми організовуємо різноманітні заходи, які сприяють культурному розвитку та стимулюють інтелектуальну активність. Це місце, де люди можуть відвідувати лекції, брати участь у дискусіях, слухати виступи прозаїків і поетів, а також дивитися виставки та презентації. Бібліотека є справжнім осередком знань, культури та освіти, що відіграє важливу роль у розвитку нашої громади. Вона дає можливість розширити кругозір, розвивати навички, знайти відповіді на запитання та відкрити нові горизонти.

      Таким чином, бібліотека не тільки забезпечує доступ до інформації, але й впливає на наше особистісне зростання, культурний розвиток та розвиток громади в цілому. Вона є цінним ресурсом, який варто підтримувати для створення середовища, де ми можемо збагачувати свої знання, розвивати творчість, спілкуватися та навчатися новому.

З повагою,
Завідувачка публічних бібліотек
Олеся Ковтун


Читати також