Кічернянська сільська бібліотека шукає дарувальників
Попри воєнний стан, Кічернянська сільська бібліотека протягом 2024 року працювала в звичному режимі відповідно графіка і плану роботи. Крім стаціонарного обслуговування читачів, застосовуються нестандартні форми обслуговування – книгоношення. Намагаємося зараз популяризувати саме українську літературу, українських авторів, зарубіжну літературу, яка у нас є українською мовою. Бібліотекар не припиняє спілкування зі своїми підписниками у соцмережах, постійно оновлює свою сторінку, кожен має можливість, навіть не приходячи в бібліотеку, знайти велику кількість цікавих і актуальних на сьогоднішній день матеріалів.
Протягом 2024 року до бібліотеки було залучено 333 читачі, з них - 102 дітей. Постійна підтримка іміджу сільської бібліотеки – важливий напрямок роботи. Дієвою формою залучення користувачів є реклама бібліотеки. З цією метою в бібліотеці оформлялися вітрини вікон до державних, краєзнавчих свят та подій. Бібліотека старалася формувати навколо себе соціально-культурний простір, будуючи взаємини з користувачами на основі аналізу та передбачення їхніх потреб. Жодна подія села, району, області, держави не залишилася поза увагою сільської бібліотеки. Тож бібліотека була активним учасником життя своїх односельчан.
У зв’язку з вилученням російськомовної літератури, книг російських видавництв, на жаль, дуже малий фонд, нараховує 1 923 примірники книг, тому ми потребуємо книги українських авторок й авторів — і сучасних письменників, і класиків української літератури, і романи для дорослих, і дитячі історії, галузеву літературу з питань історії, техніки природи, мови, творів, документів за час незалежності України (як для дорослих, так і для дітей). Дуже будемо вдячні навіть за мінімум поповнення.
Обов'язково - Шевченко, Франко, Леся Українка, Котляревський. Новий роман Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря», збірку малої прози Катерини Калитко «Земля загублених, або маленькі страшні казки», збірки поезій Юрка Іздрика, Ліни Костенко, Сергія Жадана."Книга Позивний для Йова. Хроніки вторгнення", Олександр Михед "Книга П'ять колосків. Голодомор. Історії, як зникали українці" Юлія Смаль, "Найдовша подорож" Оксана Забужко. Андрій Кокотюха «Вигнанець», В. Шкляр «Чорний ворон. Залишенець», В. Шкляр «Характерник», Володимир Лис «Століття Якова». Брати Капранови «Мальована історія Незалежності України», Євген Клопотенко «Зваблення їжею», Ігор Лильо «Львівська кухня, Лідія Бебешко «Вишивальні традиції України: білі та писані сорочки», Володимир Станчишин «Стіни в моїй голові», Сергій Плохій – Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності, Вдовиченко «36 і 6 котів-детективів», Всеволод Нестайко «Дивовижні пригоди в лісовій школі, Йоанна Ягелло «Кава з кардамоном
Любовні романи, детективи, пригодницька проза, історичний романи (оповідання): фантастика, фентезі, комікси, література для дітей, юнацтва та молоді.
У бібліотеці не вистачає навчальної літератури з економіки, бізнесу, історії. Потребуємо енциклопедії, тлумачні словники, довідкові видання.
Інформація про роботу бібліотеки висвітлюється в соціальних мережах на сторінці Facebook – https://www.facebook.com/groups/637409850039568
Адреса: Кічернянська сільська бібліотека
Закарпатська обл.
Мукачівський р-н село Кічерний буд. 57
пошт. індекс 89141 Україна
Електронна адреса: dupyn1008@ukr.net
Зав. бібліотекою Дупин Марина Михайлівна