Методи боротьби з раком молочної залози
Австралійські вчені дали опис генетичної причини утворення метастазів раку молочної залози, повідомляє Chicago Tribune. Дослідження провела група фахівців під керівництвом Белінди Паркер (Belinda Parker) з Онкологічного центру Пітера Маккалума в Мельбурні. Звіт про їхню роботу опублікований в журналі Nature Medicine.
Паркер та її колеги виконали серію експериментів на лабораторних мишах. У тварин із злоякісними новоутвореннями молочних залоз розвинулися метастази у кістках. Дослідники порівняли транскриптом (набір молекул РНК, синтезованих клітиною) клітини первинної пухлини і клітини, що складають вторинні вогнища онкологічного захворювання.
В ході дослідження було встановлено, що в клітинах метастазів порушена експресія генів, роботу яких контролює білок фактор регуляції інтерферону 7 (IRF7). Нормалізація роботи зазначених генів, так само як і введення мишам інтерферону, приводили до зменшення розмірів метастазів, а також їх відстроченому утворенню у тварин із первинними пухлинами.
На другому етапі роботи дослідницька група вивчила клінічні дані 800 хворих на рак молочної залози. Вченим вдалося підтвердити дані, отримані в ході експериментів на тваринах. Зокрема, пацієнти із високим рівнем експресії генів, що регулюються IRF7, довше жили без метастазів.
За словами Паркер, в найближчий час будуть організовані клінічні випробування одного з методів боротьби із метастазами, ефективність яких була показана в експериментах на мишах.