Методи боротьби з раком молочної залози

причини утворення метастазів раку молочної залози,боротьба із раком

Австралійські вчені дали опис генетичної причини утворення метастазів раку молочної залози, повідомляє Chicago Tribune. Дослідження провела група фахівців під керівництвом Белінди Паркер (Belinda Parker) з Онкологічного центру Пітера Маккалума в Мельбурні. Звіт про їхню роботу опублікований в журналі Nature Medicine.

Паркер та її колеги виконали серію експериментів на лабораторних мишах. У тварин із злоякісними новоутвореннями молочних залоз розвинулися метастази у кістках. Дослідники порівняли транскриптом (набір молекул РНК, синтезованих клітиною) клітини первинної пухлини і клітини, що складають вторинні вогнища онкологічного захворювання.


В ході дослідження було встановлено, що в клітинах метастазів порушена експресія генів, роботу яких контролює білок фактор регуляції інтерферону 7 (IRF7). Нормалізація роботи зазначених генів, так само як і введення мишам інтерферону, приводили до зменшення розмірів метастазів, а також їх відстроченому утворенню у тварин із первинними пухлинами.

На другому етапі роботи дослідницька група вивчила клінічні дані 800 хворих на рак молочної залози. Вченим вдалося підтвердити дані, отримані в ході експериментів на тваринах. Зокрема, пацієнти із високим рівнем експресії генів, що регулюються IRF7, довше жили без метастазів.

За словами Паркер, в найближчий час будуть організовані клінічні випробування одного з методів боротьби із метастазами, ефективність яких була показана в експериментах на мишах.


Читайте также