23-11-2019 Театр 131

​ООН Жінки в Україні та Дикий театр. Вистава Шрами​

​ООН Жінки в Україні та Дикий театр. Вистава Шрами​. Гастролі 2019

ООН Жінки в Україні та Дикий театр безкоштовно покажуть виставу Шрами

Прем'єра вистави “Шрами”, створеної на основі реальних історій, відбудеться у Києві 25 листопада, в Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок.

З 27 листопада по 3 грудня виставу безкоштовно покажуть у 5 містах України: Луцьку, Чернівцях, Сумах, Запоріжжі та Херсоні.

«Чи є у вас шрами? А розкажіть нам про них?» - з таким питанням ми звернулися до дівчат і жінок з усієї країни, і до нас почали приходити історії. Невигадані , справжні, у когось милі, у когось жахаючі, але всі – справжні.

ООН Жнки в Укран та Дикий театр Вистава Шрами

“Шрами” - це історії жінок об’єднані у виставу, що розповість по справжні фізичні і душевні рани, які так і не змогли загоїтися. Це проект про насильство, яке важко розпізнати на перший погляд і яке залишає по собі фантомний біль на довгі роки. Та чи має любов залишати рубці? Чи може це не любов?

На жаль, гендерно зумовлене насильство в Україні є широко розповсюдженим та систематичним явищем, про яке повідомляє лише кожна 3 постраждала. Страх, що розповідям не повірять, і ганьба, якою таврують постраждалу від насильства - але не злочинця, - змушують мовчати і приховують справжню кількість випадків насильства. Лише визнання проблеми, обговорення та звернення по допомогу зможе розірвати коло насильства і змусити суспільство реагувати – захищати, попереджати, діяти.

“Сексуальне насильство все ще нормалізовано та закріплено в нашому соціумі, що призводить до того, що 15 мільйонів дівчат-підлітків у всьому світі пережили насильницький секс. Навіть якщо ми цього не усвідомлюємо, ми щодня є свідками та спостерігачами цієї «культури зґвалтування», оскільки нас оточує мізогіністична мова, байдужість до згоди чи гламуризація насильства на екрані.

Половина українців вважає, що зґвалтування є виною жінки, якщо вона вживала алкоголь. Це показує що звинувачення жертви у насильстві, тривіалізація зґвалтування та стигма, з якою стикаються ті, хто пережив насильство, є занадто поширеними явищами. Під час кампанії "16 днів" і за допомогою цієї п'єси ми закликаємо людей з усіх верств життя дізнатися більше, змінювати випадки об'єктивації і применшення жінок, та виступити проти поширеної культури зґвалтування!" - Анастасія Дівінська, представниця ООН Жінки в Україні.

ООН Жнки в Укран та Дикий театр Вистава Шрами

Історії “шрамів” зібрала драматургиня Кіра Малініна, режисерка проекту - Наталка Сиваненко, художниця - Леся Головач.

Актриси: Анна Кузіна, Анна Абрамьонок, Наталка Кобізька, Марина Сердешнюк

Реєстрація на безкоштовний перегляд

25.11 18:00/20:30 – Київ, Сцена 6, Васильківська, 1 (Довженко-центр)
реєстрація https://wild-t.com.ua/afisha/shramy/

27.11 19:00 – Луцьк - Волинський академічний театр ляльок, вул.Кривий Вал, 18
реєстрація https://forms.gle/wxAr1gz69F9rb8x17

28.11 18:30 – Чернівці - Будинок офіцерів, площа Театральна, 6
реєстрація https://forms.gle/BhZ6kJHh1B1jxTBP6

1.12 19:00 – Суми - театр "Нянькіни", вул. Троїцька, 37
реєстрація https://forms.gle/s6ihuczDkWH6ArAK9

2.12 19:00- Запоріжжя - Запорізький обласний центр молоді, Патріотична, 49
реєстрація https://forms.gle/SVTk52uWqp1aTFCM7

3.12 19:00 – Херсон - Театр Куліша, сцена під дахом, Театральна, 7
реєстрація https://forms.gle/dMHamTuQmHmq8FpNA

“Для “Дикого театру” важливо робити відверті і чесні проекти, проекти, що можуть надихнути людей на зміни у житті. “Шрами” цікаві тим, що створені з реальних історій, якими з нами поділились жінки різного віку з різних куточків країни. І виявилось, що не важливо, зі Сходу ти чи з Заходу, 16 тобі чи 54 - рубці від насилля болять однаково”- Ярослава Кравченко, засновниця Дикого театру, адвокатка руху HeForShe в Україні

Проект реалізовано в рамках всесвітньої кампанії 16 Днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства, що починається 25 листопада, в Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня, Дня прав людини.


Читайте также