У Києві з’явиться Київський Кит

​В Києві встановлять 12-метрову медіа-скульптуру Київського Кита. Новини культури 2021

У Києві з’явиться Київський Кит - 12 метрова медіа-скульптура з переробленого пластику

Медіа-скульптура «Київський Кит» стане найбільшою скульптурою в Україні, створеною з переробленого пластику і першою інтерактивною скульптурою, що буде відображати навколишній екологічний стан міста. Скульптура стане новим сучасним символом столиці та буде привертати увагу суспільства до важливих питань екології та стану навколишнього середовища. Автор прогресивного арт-об'єкта — Валерій Коршунов, відомий завдяки соціальним та культурним проєктам у Чорнобилі, серед яких найбільша в Україні діджитал-скульптура “Чорнобильське Сяйво”, що була зроблена у Зоні Відчуження з величезної радянської радіолокаційної станції Дуга, мурал на будівлі ЧАЕС, створення Волонтерського штабу на пожежах у Чорнобилі у квітні 2020 ті інші.

 Медіа-скульптура «Київський Кит»

Завдяки інтерактивному сяйву, скульптура та її оточення будуть змінюватися в залежності від рівня якості повітря у Києві, кількості опадів, пори року, календарної дати та, навіть, від фази місяця, що пов’язано із рівнем припливів по всьому світу.

«Київський Кит» буде встановлено в одній з зелених зон міста Києва так, щоб доступ до неї безперешкодно мали всі мешканці та гості міста.

Головним матеріалом для створення Кита слугуватиме перероблений пластик, який збиратимуть під час відкритих освітніх практикумів у місті, де кожен киянин може долучитися до створення скульптури. У такий спосіб, проєкт «Київський Кит» пропонує нове креативне рішення екологічної проблеми — перетворення пластику з пляшок та пакетів на колективний об'єкт мистецтва, що стане гордістю громади міста.

Київський Кит

«Я вірю, що можливо створити сучасні об’єкти мистецтва у всіх куточках України, і замість отруйних сміттєзвалищ, вони стануть їх прикрасами та туристичними магнітами. Це значно підсилить розуміння ролі культури та мистецтва в житті українського суспільства та надасть нам всім приклад, як соціальна ініціатива і поява нового мистецького об'єкта може вплинути на розуміння екологічних ініціатив, на наших дітей, і навіть на економіку району та інтегрувати екологічну культуру в щоденні громадські практики.

Минулого року я організував роботу Волонтерського штабу на пожежах у Чорнобилі. Ми збирали та розвозили допомогу пожежним у саме пекло. У той час у Києві також була пилова буря, а потім всі шаленіли від погіршення стану повітря у місті. Медіа-скульптура буде змінюватися в залежності від стану навколишнього середовища в Україні, на неї буде впливати і стан повітря у Києві, який буде моніторитися новою системою моніторингу, що запускається Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Проєкт «Київський Кит» безперечно сприятиме формуванню навичок сортування та переробки сміття, створенню нової екологічної культури, і драйвити його буде наше креативне рішення: перетворення сортування і переробки у колективний арт», — коментує ідею автор скульптури український медіа-артист Валерій Коршунов.

Валерій Коршунов

«Київський Кит» має стати новим місцем відпочинку та туристичним магнітом Києва, але перш за все він має стати символом відродження екології України.

Екологічна культура України сьогодні знаходиться на дуже низькому рівні. Чинне екологічне законодавство у деяких частинах не змінювалось ще з 90-х років, а очисні споруди у своїй більшості не оновлювалися з часів радянського союзу. В країні немає дієвих механізмів розв'язання питання відходів. Ситуація катастрофічно погіршується, особливо в еру надспоживання товарів, коли ми використовуємо вироби з пластику 30 хвилин, а час їх розкладу сягає 150 років.

Це щоденно впливає на наше здоров'я та здоров'я наших дітей, можливо навіть більше, ніж Чорнобиль. І якщо вам здається, що катастрофічні екологічні проблеми десь далеко, це фікція. У екологічних антирейтингах Україна і Київ вже кілька років займають позиції у першій десятці, а новини на кшталт: «Україна потрапила в ТОП-10 країн з найбільшим обсягом сміття» , «Київ потрапив у ТОП-10 міст світу із найбруднішим повітрям» , та першість столиці у рейтингу областей, які є найбільшими забруднювачами довкілля продовжують з'являтися.

Чи помічаємо ми їх? Чи реагуємо на них?

Механіка проєкту «Київський Кит», охоплює не лише створення скульптури, а й додаткову інформаційну кампанію та освітні практикуми — унікальні відкриті події зі збору та сортування сміття та його переробку на частини скульптури.


Читайте также