Співчуття до себе: зрозумійте, чому це важливо і як це змінить ваше життя

Співчуття до себе: зрозумійте, чому це важливо і як це змінить ваше життя

Уявіть, що вам потрібно відмовити комусь у послузі, і через це відчуваєте провину. Але у вас дійсно багато справ та й загалом немає можливості допомогти. Якщо ми розповімо про своє рішення сказати “ні” другові, він поставиться до цього з розумінням. Підтримає вас і скаже, щоб ви не хвилювалися. Проте чому ж часто ми не можемо поставитися самі до себе з добротою та розумінням? І як навчитися бути для себе тим самим другом?

Сучасна культура заохочує бути вимогливим до себе: бути кращим, сильнішим, добрішим, ніж інші. Але люди не ідеальні, ми можемо відчувати емоційний біль, переживати важкі часи, до того ж завжди знайдеться хтось розумніший, кращий за нас. І тому у нас часто прокидається внутрішній критик, який реагує на будь-які наші прояви слабкості.

Чому важливо розвивати співчуття до себе?

Надмірна вимогливість до себе часто є перешкодою на шляху до щасливого життя у гармонії із самим собою. Як стверджує докторка психологічних наук Крістін Нефф, люди, котрі зі співчуттям ставляться до себе і своїх недоліків, щасливіші, ніж ті, хто схильний себе засуджувати. 

Вміння підтримати себе допоможе стати більш стійким емоційно та зменшити прояви гніву та роздратування. Це про турботу про себе, це не має нічого спільного з егоїзмом. Адже, практикуючи співчуття до себе, ми навчимося краще проявляти тепло, розуміння, ласкавість і підтримку щодо інших.

Як навчитися співчувати собі?

Будьте собі другом

Друзі зазвичай співпереживають одне одному, сприймають слабкості чи недоліки одне одного з добротою та розумінням. Якщо друг відчуває емоційний біль або переживає важкі часи, ви запропонуєте йому підтримку та допомогу. 

Співчуття до себе - це також про здатність не засуджувати, не критикувати себе, а співпереживати собі, коли щось не вийшло, з чимось не справляєтесь або зіткнулись із життєвими труднощами.

Прийміть свою неідеальність

Жодна людина не є досконалою, адже у всіх бувають провали, всі припускаються помилок. Зазвичай в інших ми це легко приймаємо, тоді як себе за таких же обставин можемо посварити. Але робити цього не варто – подбайте про себе.

Живіть усвідомлено – будьте відкритими до реальності теперішнього моменту

Це про здатність усвідомлювати всі думки, емоції, відчуття без опору чи уникання проблеми. Таке вміння дозволить розуміти та справлятися зі своїми емоціями у здоровий спосіб. Усвідомленість вимагає глибокого зосередження на теперішньому моменті, дозволяючи вам відмовитися від суджень і розглядати ситуації без упереджень. Вона створює простір для самопізнання, дозволяючи краще розуміти власні потреби та реагувати на життєві виклики з обізнаністю та спокоєм. .

Джерело: Mindful Self-Compassion Workbook, Kristin Neff, PhD, Christopher Germer, PhD.

Читайте также


Выбор читателей
up