20.04.2025
Мистецтво
eye 764

Салат із жирафами верхи: Відродження сценарію Далі за допомогою ШІ

0
Поделиться:
Далі. Салат із жирафами верхи

Сценарій Сальвадора Далі «Салат із жирафами верхи», відомий також як «Сюрреалістична жінка», буде втілено у фільм за допомогою штучного інтелекту на відеогенераційній платформі Google Veo 2. Про створення стрічки оголосили 9 квітня на конференції Google Cloud Next у Лас-Вегасі. Під час заходу показали трейлер фільму, який описують не як точне відтворення, а як «пробудження» бачення Далі. Проєкт реалізується за підтримки рекламної агенції Goodby Silverstein & Partners та Музею Далі у Флориді.

Сценарій, написаний 1937 року для братів Маркс, студія Metro-Goldwyn-Mayer вважала надто сюрреалістичним та нерентабельним для виробництва. Вважалося, що текст утрачено, але він розповідав незвичайну історію кохання між іспанським аристократом, якого мав зіграти Гарпо Маркс, і «сюрреалістичною жінкою», чиє обличчя залишалося невидимим.

«Далі уявляв фільм настільки сюрреалістичним, настільки вільним від умовностей, що за його життя втілити його було неможливо, — зазначив Джефф Гудбі, співголова Goodby Silverstein & Partners. — Завдяки неймовірним можливостям Veo 2 та Imagen 3 ми змогли оживити це бачення — не як копію, а як нове пробудження. Це один із найзахопливіших творчих проєктів, які ми коли-небудь реалізовували».

Історія «Салату із жирафами верхи» непроста. У 1996 році, через сім років після смерті Далі, в його архіві знайшли кілька абзаців сценарію. Згодом, у середині 2010-х, дослідник поп-культури Джош Френк виявив у Центрі Помпіду рукописний зошит на 84 сторінки з детальними нотатками та баченням Далі для цього проєкту. На основі цих матеріалів Френк разом із коміком Тімом Гайдекером склали повноцінний сценарій, який 2019 року адаптували у графічний роман із ілюстраціями Мануели Пертеги.

«Далі казав, що його пам’ятатимуть за написаними словами навіть більше, ніж за картини, — зауважив доктор Генк Гайн, директор Музею Далі у Флориді. — Ця технологія, у руках поважних митців, дозволяє світу Далі, захованому в словах, проявитися у візуальній формі».

Цей проєкт став ще однією віхою у співпраці між Goodby Silverstein & Partners та Музеєм Далі, яка раніше включала такі ініціативи, як «Запитай Далі» — інтерактивна розмова з митцем на основі ШІ — та «Гобелен мрій», генератор сюрреалістичного мистецтва.

Читайте также


Выбор читателей
up