Фестиваль «Книжковий Арсенал» 2018

Фестиваль «Книжковий Арсенал» 2018

Фахові події для перекладачів на Книжковому Арсеналі

У Києві вже за тиждень стартує VІІI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», де протягом 5 днів відбудеться понад 500 подій, виступлять гості із 31 країни світу, а понад 150 українських видавців презентують свої книжкові новинки. Програма фестивалю розрахована не лише на книголюбів і поціновувачів мистецтва, а що найголовніше — профільних спеціалістів книговидання та літературної індустрії, у тому числі й для перекладачів.

Команда літературно-перекладацького фестивалю TRANSLATORIUM* спільно з видавництвами «Фабула» та «Рідна мова» організували блок саме перекладацьких подій, спрямований на розвиток професійних навичок серед перекладачів художньої літератури та глибшого усвідомлення сучасних форм подачі перекладу.

«Блок перекладацьких подій від TRANSLATORIUM на Книжковому Арсеналі — це насправді експеримент для самих нас. Адже ми вносимо наш камерний фестиваль у таку масштабну подію, а це не те саме, що проводити його в атмосфері малого міста. Багато людей вважають, що професійні події на подібних фестивалях не мають особливої ефективності. Однак ми віримо, що саме тут збирається наша аудиторія, і добре, коли вона може не лише відпочити, але й повчитись», — розповідає Таня Родіонова, директорка фестивалю TRANSLATORIUM.

Події перекладацького блоку розпочнуться 31 травня та триватимуть до 3 червня, серед них суто освітні, загально-літературні й навіть музичні.

Один із найочікуваніших гостей — Арон Ажі, перекладач, професор Університету Айови, Президент Американської асоціації літературних перекладачів. У межах перекладацьких подій від TRANSLATORIUM Ажі прочитає лекцію «Глобалізація, переклад і етика гостинності: переклад як майданчик для міжкультурного діалогу, примирення та співіснування» та разом із Ганною Лелів проведе воркшоп для перекладачів «Міцний горішок, або прикрощі перекладу». Під час заходів буде обговорюватись проблематика сучасної філософії перекладу та різноманітні перекладацькі стратегії.

Окрім того, відбудуться дві дискусії: «Труднощі перекладу: бажання, можливості, майбутнє», де молоді перекладачі обговорюватимуть ризики та проблеми, з якими зіштовхуються українські фахівці, а також «Новинки коміксів DC: погляд перекладачів», під час якої перекладачі не лише відкриють таємниці сучасного перекладу коміксів, а й презентують свіжі переклади.

На завершення перекладацького блоку організатори пропонують долучитися до музично-перекладацького перформансу Contemporary Translation Art. Глядачі матимуть змогу усвідомити процес передачі (перекладу) в межах різних знакових систем — мови та музики. У реальному часі відбуватиметься колективна робота перекладачок і музиканта, які одночасно працюватимуть над текстом — кожен у своїй знаковій системі.

Перекладацькі події на VIII Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» мають на меті привернути увагу до фахової підготовки перекладачів і створити майданчик для їхньої взаємодії.

Детальну програму можна завантажити тут: https://bit.ly/2knKuPh

Для довідки:

*Літературно-перекладацький фестиваль TRANSLATORIUM (м. Хмельницький) — це єдиний на сьогодні фестиваль в Україні, присвячений художньому перекладу. Заснований у 2017 році перекладацькою групою «VERBація».

Тел. для довідок: + 38 (063) 928-88-070


Читайте также