04-11-2020 Розваги 107

Чому покоління майбутнього грає музику минулого?

Молодіжний симфонічний оркестр України/YsOU. Новини культури

Документальний проект від Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU за підтримки Українського культурного фонду.

Художній керівник – диригентка Оксана Линів Уявіть підлітків, що грають у своєму першому рок-гурті… А як виглядають їхні ровесники, що грають у своєму першому симфонічному оркестрі?

Насправді, це звичайні молоді люди, впізнати яких на вулиці можна хіба за кофром на плечі. Декому з них ще не виповнилось і 16-ти, а хтось вже досягнув перших музичних висот. І це вони — справжні бунтарі, адже грають музику, яку навряд почуєш у модному клубі чи хіт-параді.

Чому нове покоління грає музику минулого? — питання на яке ми шукаємо відповідь разом з музикантами Молодіжного симфонічного оркестру України аби знайти коннект між ними та мейнстрімною культурою.

Впродовж чотирьох епізодів документального фільму, знятого на бекстейджі життя молодіжного оркестру, ми відкриваємо новий погляд на класичну музику очима її виконавців, розбираємось у мотивації молоді виконувати твори композиторів минулого, дізнаємось, хто вони — музиканти-класики: про що мріють, жартують, переймаються, як відчувають власний інструмент у контексті оркестру.

Кульмінаційною вершиною проєкту є відзнятий відео-концерт Молодіжного оркестру: колектив записав програму з творами: Концерт N.5 для фортепіано з оркестром Людвіга ван Бетховена (солістка Христина Михайличенко), Поема Возз’єднання Бориса Лятошинського та 2-га Симфонія «Eroica» Євгена Станковича.

Творчим процесом керує головна диригентка оркестру Оксана Линів, яка працює з найбільшими оперними театрами та оркестрами світу та нещодавно оголошена першою жінкою-диригентом на культовому Вагнерівському оперному фестивалі в Байройті.

«Виходить штучно, якщо пояснювати музику якимись словами. Тобто про це можна дискутувати, але найкраще зрозуміти музику можна тільки через прослуховування. Багато-багато музики, коли кількість перейде у якість. Мені здається, що саме якось так відбувається», — вважає учасниця YsOU Євгенія Крівич (віолончель). «Якщо ти вже музикант, то музика не відпустить тебе по життю», — учасник YsOU Дмитро Мітченко (валторна) «Мені дуже цікаві підлітки. Це — мої улюблені герої і теми в кіно. Їхні характери, думки, дорослішання, становлення... Я люблю музику і мені було цікаво дізнатися більше про оркестр, про його структуру, хто де сидить, хто яку роль грає у загальній симфонії. Я дізнався про нові для себе інструменти. Я люблю коли всі живуть однією справою і заряджені цим. І все це є у YsOU», — ділиться враженнями щодо зйомок фільму режисер Дмитро Кочнєв «Мало хто навіть з української музичної еліти усвідомлює, що не рівень окремих індивідуальних солістів, а саме рівень великих симфонічних колективів є вирішальним фактором при оцінці культурного рівня і статусу цілої держави. Рівень берлінської філармонії не взявся на пустому місці. Саме музично-педагогічна робота з дітьми та молоддю є передумовою до виникнення блискучих колективів у майбутньому. Виправити ситуацію з підготовкою до дорослого професійного життя в Україні вдалося заснуванням Молодіжного симфонічного оркестру. З кожним роком цей проект переконує мене все більше, і я все більше усвідомлюю, що це — одна з найважливіших справ мого життя. Ігнорувати розвиток цього колективу означає спостерігати, як Україна буде скочуватися до рівня держави третього світу. Адже питання розвитку саме молодіжних колективів має пріоритетне значення державної ваги в кожній розвинутій країні.

Завдяки цьому документальному проекту ви можете на власні очі пересвідчитися, якою тонкою і кропіткою справою є розвиток високого музичного мистецтва. Не тільки вроджене обдарування, чуттєве сприйняття світу, а й домашнє виховання, початкова музична освіта — всі ці риси об’єднуються в наших надзвичайних харизматичних юних музикантах, які, привносячи кожен частинку свого рідного куточка України, створюють звучання цього унікального колективу», — коментує проект диригентка Оксана Линів, засновниця та художня керівниця оркестру.

Прем’єра документального фільму вже доступна до перегляду на нашому каналі Youtube. Новий епізод публікуватиметься щотижня.

Щодо ексклюзивних коментарів із учасниками фільму, знімальною командою, керівником оркестру та будь-якої додаткової інформації звертайтесь до директорки Молодіжного оркестру України Олександри Зайцевої:

+380681713397 (Telegram)
+4917620829094 (Viber)


Читати також