Момо Аясе навчається у старшій школі і мріє про велике світле кохання, але все ніяк не щастить. Після чергового болючого розриву дівчина заступається за ботаніка з паралелі: щоб і допомогти нещасному, і заразом випустити стрес, що накопичився. Той же, нарешті, побачивши людське ставлення, вирішив зав'язати дружбу з Момо єдиним зрозумілим йому способом — через історії про прибульців. Нюанс у тому, що Момо впевнена: прибульці — вигадка, а ось примари існують насправді. Що цілком суперечить думці нового знайомого. Слово за слово, і ось уже обидва йдуть перевіряти реальність протилежних заяв: Момо прямує до закинутої лікарні, куди нібито часто навідуються прибульці, а її новий знайомий — у проклятий тунель. Хто ж міг знати, що мають рацію обидва?
Перший же епізод задає загальний тон оповіді: зіткнувшись з новою дивною реальністю, герої і самі перестають бути такими вже звичайними: у Момо прокидаються екстрасенсорні здібності, а тілом хлопця опановує Турбо-Бабка — сексуально стурбована бабуся-примара. Вона задає вектор подальшого розвитку, відбираючи у юнака його геніталії, без яких неможливо повернути контроль над своїм тілом.
Ім'я героя не було згадано жодного разу також не просто так. Справа в тому, що Момо далеко не одразу встигла запитати, як того звуть, а дізнавшись, впала в ступор. Тому що ім'я нового знайомого — Кен Такакура: він є повним тезкою японського актора, якого Момо вважає ідеалом чоловіка. Щоб хоч якось із другом взаємодіяти, довелося спішно вигадувати прізвисько, завдяки якому Кен став Окаруном.
Багато в чому фішка шоу будується навколо його надмірності, де кожен концепт викручено на максимум і робить все, щоб сенсорно перевантажити глядача. Подібного принципу дотримувалася і оригінальна манга, проте завдяки майстерності Science SARU ситуація набула направду неймовірних масштабів. Студія, заснована одним із найяскравіших експериментаторів у японській анімації Масаакі Юасой, вкотре показує майстер-клас, як варто працювати що з динамікою, що зі статикою. Загальний хаос чудово підкреслюється численними деталями, від рваної (але якісної) анімації до витонченого лайн-арту, який поєднує експресію і деталізацію.
При цьому аніме працює з темпоритмом уважніше, ніж манга. Поки оригінал відверто кидався на амбразуру за будь-якої можливості, не даючи читачеві видихнути в спокійніших моментах, серіал у перших трьох серіях вдало міксує настрої. Пілотний епізод задає динамічну і шалену планку, другий розважає вже менш масштабним контентом, а третій взагалі заходить у зону майже побутової розповіді, нехай і зі своєю унікальною ноткою.
Навіть «побутове» в серіалі не виглядає нудним, тому що в рутині знаходиться місце фірмовим фішкам, чи то гумором, чи раптовою чортівнею в кадрі. «Дандадан» взагалі здатний здивувати непідготовленого глядача своєю наполегливістю – що й очікувано. Зрештою, за оригінальну мангу відповідає Юкінобу Тацу, колишній асистент автора «Людини-бензопили» — ще одного яскравого і безбашенного шьонена, який здивував багатьох два роки тому і незвичайним наративом, і яскравим набором героїв.
Персонажі, навіть другорядні, теж можуть похвалитися і чудовим дизайном, і певною свіжістю. І це стосується буквально всіх: центральна парочка розвивається прямо на очах — Окарун перетворюється з неймовірною швидкістю, на очах змінюючи і зовнішність, і риси характеру, — завдяки прокляттю Турбо-Бабки. Нечисленні ж персонажі підтримки теж виділяються як зовнішнім виглядом, що запам'ятовується, так і характерами. Та й надприродні опоненти інтригують не менше: ті ж прибульці з планети Серпо відразу розкривають відразу кілька альтернативних образів. А Турбо-Бабка і Флетвудський монстр, що послідував за нею, наочно демонструють, що примари від прибульців відставати не збираються.
Найцікавіше, втім, ще попереду: опенінг натякає на нові пригоди та цікаві зустрічі, а ті, хто читав оригінал, давно перейшли в режим тяжкого очікування. У першому сезоні буде лише 12 епізодів — залишається сподіватися, що ними справа не обмежиться. Дуже вже багато всього захоплюючого попереду — і йдеться не лише про кайдзю та гігантських роботів, яких поки що не було в серіалі.