17.11.2012
Театр
eye 2094

Київський театр-студія МІСТ

Театр-студія МІСТ

Вистави театру-студії «МІСТ» відбуваються у приміщенні:

Культурного центру видавництва «Смолоскип»(Межигірська 21),

Києво-Могилянському театральному центрі «Пасіка» (Іллінська 9)

Ідея створення театру виникла в липні 2005 року, а вже у жовтні почалися перші реальні кроки до його створення. Його засновниками стали троє однодумців: Юлія Гасиліна, режисер, театрознавець, актриса; Олександр Мірошниченко, режисер, актор і драматург та Неда Неждана, драматург, культуролог.

Концептуально «МІСТ» виник не лише як абревіатура, але й як образ. Міст асоціюється передусім із переходом – на інший берег, іншу територію, можливо, якісно інакшу, незнану, незвідану. Водночас це знак єднання – між митцями і публікою, всередині нації і між народами, між поколіннями

Театр названий „сучасним” перш за все в європейському розумінні – як театр сучасної драматургії, української й іноземної. На жаль, модерна драматургія існує сьогодні в ситуації маргінесу у театральному процесі, особливо національна. Тому поява театру, що ставить своїм пріоритетом сучасну драму, є актуальною потребою.

. Ми розуміємо сучасний театр, як той, що відчуває з болем чи радістю свій час і свій народ. Тому невипадково й назва „інтерактивний”, тобто такий, який існує із своєю публікою у взаємозалежному відкритому процесі спілкування. Наш місточок не веде до берегу розважального бульварного театру, водночас, ми не хочемо замикатися в суто естетській формальній лабораторії, яка перетворює і акторів, і публіку на піддослідних кроликів.

Ми хочемо творити живий театр, який не боїться пошуку і відкритий до нової проблематики, до інакшої мови нової публіки. Ми розуміємо, що саме молодь найбільш відкрита до пошуку і експерименту, і підтримуємо її в цьому. Саме тому наш театр називається ще й „молодіжним” і за віком акторів та режисерів, і за орієнтацією на публіку.

Окрім того, при театрі відкрита театральна студія. Завдання студії – виховати „розумного блазня” - актора, який досконало володіє своїм тілом (як образним інструментом), голосом та уявою. Для цього ми застосовуємо різні методики і акторські тренінги – від традиційних до новітніх. Але в нашій студії вихованець не обмежується лише навчанням акторської майстерності. Завдяки заняттям з основ теорії та практики драматургії, актори призвичаюються до того, що літературна основа – не закостеніла догма, якій можна слідувати, чи яку потрібно ламати, а вільна територія живого творчого процесу.

Тел. 419 85 39, 066 299 6163


Читайте также


Выбор читателей
up