24-09-2012 Мистецтво 1018

Уся справа в капелюсі. Чарльз Спенсер Чаплін

Чарлі Чаплін

Чоловічок в капелюсі і величезних черевиках, й настільки живим обличчям, що всі інші на його фоні здаються масками. Говорити про геніальність Чарлі все одно, що дути на воду. А ось про нелегке життя, про хитросплетіння життєвих ситуацій данної особистості… мабуть варто!

Фільми Чапліна унікальні. Він виступав у ролі актора, режисера, композитора і сценариста водночас. Саме «бродязі» належить розвиток і становлення кінематографу. Те, що відображає сьогоднішня дійсність, було закладено у (для нас вже далекому) двадцятому сенчері.

Дитинство його було злиденне, голодне, жорстоке і самотнє. Батько – алкоголік, який раптово змився з країни. Матір – колишня старлетка дешевого вар’єте – рано позбулася голосу, кинула театр, швидко знайшла нового чоловіка і з’їхала з котушок, перемістившись у найближчу психлікарню.

Вперше хлопчина засвітився на сцені у 5 років. У 4 він уже мав постійну роботу в театрі. Спочатку Чаплін намагається імітувати доволі грубий стиль сеннетівських комедій-експромтів. Та трохи згодом, відійшовши від цього образу, він знаходить себе – Чарлі, маленького бродягу із манерами аристократа і ходою тюленя на ластах.

Бродяга став головним героєм кількох десятків тупуватих фільмів, принісши багацько грошенят студії Мака Сеннета.

Чарлі Чапліна визнано як одного з найкращих коміків в історії світового кіно; він був тричі нагороджений премією «Оскар». Приймаючи нагороду американської кіно академії, Чаплін сказав: «Я прийшов у цей бізнес заради грошей, і з цього виросло мистецтво. Якщо когось цей факт позбавить ілюзій, я не винен. Я кажу правду».

Перший вибуховий медіа вірус – це він. Навіть китайці та індуси знали і любили Чарлі.

автор Дарина Пастушенко


Читати також