Пост-реліз фестивалю "Республіка 2012"

Республіка 2012

Фестиваль «Республіка» - це фестиваль сучасного вуличного мистецтва у всіх його проявах: музика, малюнок, поезія, танець, відео-мистецтво. Цього року він відбувався протягом 4-х днів у мальовничому Кам’янці-Подільському 20-23 вересня.

Це антикомерційний мистецький фестиваль. Використовуючи сучасне мистецтво, організатори намагаються детонувати креативність молоді і скерувати її в соціальне русло. Старі потріскані стіни художники перетворюють у картини, занедбані будівлі - в арт-об'єкти. Кожна така картина, кожен створений арт-об'єкт доступний кожному - це територія вільна від комерції. Всі зібрані на фестивалі кошти витрачаються на трансформацію суспільного (загального!) міського простору, на культурне збагачення міста. А конкретніше – на художній розпис будинків, які не вписуються в архітектурний ансамбль Кам'янця-Подільського.

2012-го року фестиваль «Республіка» відбувався протягом 13 днів (з 10-го по 23 вересня) у місті Кам’янець-Подільський, Хмельницької області. Фестиваль відвідало в цілому близько 7 тисяч гостей, серед яких була молодь не тільки з України, а й з Росії, Польщі, Чехії, Грузії, Молдови, Білорусії, Бельгії, Німеччини та інших країн. На фестивалі навіть був присутній молодий чоловік з іншого континенту – Північної Америки.

Художня частина фестивалю розпочалась ще 10 вересня. З цього часу художники-мюралісти з України, Іспанії, Польщі та Білорусії працювали над фасадами будинків загальною площею близько 2000кв.м., що в 4 рази перебільшує об’єм роботи 2011-го року. Всі кошти, отримані зі входу на фестиваль, були витрачені на самооплатність акції: оплату дороги художникам, харчування, проживання, оренду обладнання для розпису будинків, фарбу.

Художники 2012:

Etam Crew, Польща (Przemyslaw Blejzyk “Sainer” & Mateusz Gapski „Bezt”) - вул. Князів Коріатовичів, 72, Жовтневе.

Ultraboys, Іспанія (Pant, Dems333) - Негінське шосе, 25.

Kislow, Україна - вул. Панівецька, 5; вул. Уральська, 2 (художня школа).

Kislow & Ultraboys – на розі вул. Огієнка та Червоноармійської.

Андрій Бусел Hutkasmachna, Білорусія - вул. Зарванська (навпроти культ просвітнього училища).

Факел з Білорусії - художній перформенс біля сцени.

Художники Графіт та Tetris завершували свої роботи 2011 року по вул. Огієнка, 9 та Троїцькій відповідно.

Акції:

В рамках фестивалю "Республіка" відбулась акція «Поміняй телевізор на квиток». На Ратушній Площі всі бажаючі позбутися шкідливих «зомбоящиків» отримали безкоштовні квитки на фестиваль. Було зібрано близько 20-ти телевізорів. Акція спрямована на зменшення кількості «зомбоящиків» у домівках людей, котрі не тільки забирають вільний час, а й створюють інформаційний вакуум.

Еко-акція на фестивалі «Республіка» тривала протягом всіх днів фестивалю з 12:00 до 14:00 та мала на меті прибирання каньйону річки Смотрич. Кілька команд волонтерів та чолі з гуртами-учасниками еко-акції разом очищували каньйон річки від побутового пластику та сміття. Загалом всі, хто долучився до еко-акції, зібрали 50 мішків сміття. У сквері біля Ратушної площі також відбувалися такі акції як фотосушка, фрімаркет та буккроссінг.

Літератори влаштували автономне читання віршів у наметовому містечку після закінчення дійства на головній сцені фестивалю.

Музична сцена фестивалю зазнала значних змін – як у програмі Головної сцени, так і в зв’язку зі скасуванням ambient сцени від Azh Promo та перенесенням Зеленої сцени. Загалом на фестивалі діяло дві музичні площадки: Денна сцена, де виступали гурти з Зеленої сцени, та Головна Сцена. Організатори приносять вибачення за зміни у програмі та за технічні обставини, через які відкриття Зеленої сцени, Art Cinema Night та ambient сцени Azh Promo стало неможливим.


Читати також