Щасливі тропіки

Щасливі тропіки,виставка,живі метелики

У Державному історичному музеї Киргизії 23 жовтня вперше пройде виставка живих тропічних метеликів «Щасливі тропіки». Про це повідомила завідувач інформаційним відділом музею Бактигуль Мідінова.


За її словами, «помірно жаркий клімат, багата і яскрава флора, словом, усі барви літа - це тільки інтер'єр». «Головне - це, власне, самі метелики. Екзотичні та живі, прекрасний політ тропічних красунь», - сказала Бактигуль Мідінова.

«Тривалість життя метелика дуже коротка, - зазначили менеджери виставки. - У природних умовах це приблизно три доби, тому метелики потрапляють на виставку ще у вигляді лялечок. Тут турботливі «ляльководи» поміщають їх в спеціальну камеру - інсектарій, де, купаючись в теплі і світлі, метелики виходять назовню і роблять перший помах крилами.


До речі, і цей момент на виставці можна побачити. Взагалі ж метелики в павільйоні поводяться цілком невимушено. На захвати уваги не звертають, але на контакт йдуть легко. Сплять, літають, відпочивають, махають крилами, ворушать вусиками, на відвідувачів сідають, з рук їдять без оглядки на червонокнижних (зникаючих видів серед них - 60 відсотків) і екзотичне походження. А географія представлених видів досить різноманітна: Філіппіни, Бірма, Малайзія, Північна і Латинська Америки, Африка, Мадагаскар ».

Експозиція працюватиме до 26 листопада.


Читати також