Виставка Василь Кандинський: з Росії в Європу

Василь Кандинський: з Росії в Європу,виставка

Виставка "Василь Кандинський: з Росії в Європу" відкрилася в суботу в старовинному Palazzo Blu, розташованому в самому центрі Пізи.

Оскільки роботи "батька" авангардизму із зібрань російських музеїв багато десятиліть взагалі не були відомим західному глядачеві, ця експозиція одразу ж викликала підвищений інтерес на Апеннінах.

Основу багатою виставки, що розповідає про витоки і початковий період творчості видатного російського художника і теоретика образотворчого мистецтва, складають шедеври із зібрання Державного Російського музею. Однак глядачеві надається насправді унікальна можливість побачити ранні роботи Кандинського, що зберігаються в менш відомих російських музеях у Владивостоці, Нижньому Новгороді, Казані, Красноярську, Омську, Тюмені, а також у приватних колекціях.

Вельми вдало доповнюють експозицію роботи, привезені до Італії з Центру Помпіду в Парижі та Центру Шенберга у Відні.

Таким чином, в рамках виставки, куратором якої стала заступник директора Державного Російського музею з наукової роботи Євгенія Петрова, вдалося зробити майже неможливе - зібрати разом близько 50 художніх робіт раннього Кандинського, створених ним в 1901-1921 роки, тобто до остаточного від'їзду з Росії .

Але автори експозиції не обмежилися цим. Щоб показати витоки творчості майстра і атмосферу, в якій він увійшов в художнє життя Росії, вони привезли в Пізу зразки російського народного мистецтва кінця ХIХ - початку ХХ століть, знамениті ілюстрації до казок і билин Івана Білібіна, полотна Михайла Врубеля, Миколи Реріха, Миколи Кульбіна, Наталії Гончарової, Михайла Ларіонова, Аристарха Лентулова, Давида Бурлюка.

Крім того, в експозиції представлені картини друзів і однодумців Кандинського, що входили в створену ним групу "Синій вершник".

Організатори виставки мають намір максимально розширити свою культурну ініціативу. У найближчі тижні в Пізі пройдуть відразу кілька спеціальних заходів, присвячених життю і творчості Кандинського, зокрема, лекції професорів місцевого університету про Росію 1920-х років і музичний вечір, в ході якого будуть виконані твори Скрябіна, Малера і Шенберґа.

У листопаді в Palazzo Blu відбудеться також презентація книги голландця Даана Реммертса де Вріз "Пан Кандинський був художником".

Виставка "Василь Кандинський: з Росії в Європу" триватиме в Palazzo Blu до 3 лютого 2013 року. Потім вона переїде до Брюсселя, однак на цьому доля унікальної експозиції навряд чи завершиться. Великий інтерес до виставки вже проявили в Німеччині, де багато років жив Кандинський. Йдеться, зокрема, про її показ в Штутгарті у 2014 році.


Читати також