Робот, що підкорює будь-який ландшафт

навчити роботів переміщатися по різним поверхням

Для того, щоб навчити роботів переміщатися по різним поверхням і в різних середовищах, інженерам необхідно створювати окремі схеми управління для ходьби, плавання або польотів своїх створінь.


Ця обставина істотно обмежує існуючі моделі: вони не здатні адаптуватися до нових умов на місцевості самостійно.Для пошуку нового рішення робототехніки з Дослідницького інституту електричних комунікацій в університеті Тохоку (Research Institute of Electrical Communication Tohoku University) звернули свою увагу спочатку на змій, які стрімко ковзають, притиснувши тіло до землі, ніби катаючись на ковзанах.А потім вони прийшли до думки придивитися до плоских черв'яків. Ці тварини мають ще більші можливості в пересуванні в різноманітних середовищах.Зрештою, дослідники вирішили проблему сьогочасної адаптації до поверхні і керування роботом: для цього вони забезпечили свій твір рухомою сітчастою основою, яка дозволяє здійснювати розподілене керування рухом.Для реалізації своєї ідеї Такеші Кано (Takeshi Kano) і його колеги Акіо Ісігуро (Akio Ishiguro) і Юкі Ватанабе (Yuki Watanabe) створили комп'ютерну модель, в якій поєднали свої знання про змій і плоских хробаків. Вона продемонструвала, що робот буде ефективно пересуватися по будь-якій невідомій місцевості, адаптуючись до навколишнього середовища в режимі реального часу.
На зображенні нижче представлена сітка, що складається з п'яти паралельних елементів, що імітують змій, що рухаються в одному напрямку. Ця п'ятірка з'єднана з п'ятьма іншими, рухомими в перпендикулярному напрямку.У статті в журналі Bioinspiration and Biomimetics японці пишуть, що вони вже випустили базовий прототип робота, який поки рухається в одному напрямку.
Наступним кроком для робототехніків буде створення зразка, здатного пересуватися в будь-якому напрямку, а також адаптуватися до водних умов і навіть літати. Фахівці мають створити силові приводи (двигуни, систему управління та інші компоненти). Адже в даному випадку всі компоненти повинні бути пристосовані для контакту з м'якими структурами "тіла" робота.


Читати також