У Львові відкрили фотовиставку присвячену Ігорю Білозіру

Участь у відкритті взяли Оксана Білозір з сином Андрієм та його сім’єю.

Сьогодні, 19 серпня, у мистецькій галереї  Василя Пилип’юка (вул. Стецька, 3а) відкрито фотовиставку світлин життя та творчості Ігоря Білозіра.

 Участь у відкритті взяли Оксана Білозір з сином Андрієм та його сім’єю. Експозиція триватиме до 2 вересня.

На виставці було представлено близько сотні фотографій про життя Ігоря  Білозіра, про його творчість, захоплення та гастролі. Усі світлини було зроблено фотографом та товаришем композитора Володимиром Дубасом. Експозицію фотовиставки складають фото, зроблені фотографом ще з 17 років, з часу їх знайомства.

     «Володимир Дубас є нашим родинним біографом. Зроблені ним картини, це не просто фото, а картини із життя Ігоря, кожна з них є одухотвореною. Ігор Білозір залишив після себе велику духовну спадщину, вона є унікальною тому, що торкнулася української сім’ї та традицій. В нас є багато композиторів, від Володимира Івасюка до різних інших композиторів та видатних постатей, які прославляли Україну на цілий світ та вийшли з Галичини. Ігор Білозір є унікальним, тому, що він писав пісні про українську сім’ю, українську пісню, українську світлицю, про маму, тата і сина. Він з нами творив духовну спільноту української родини», - зазначила Оксана Білозір, дружина композитора.

    Частину робіт вже було експоновано ще в 2005 році, але зараз до архіву додалось ще багато нових та цікавих світлин.

     Як розповів Володимир Дубас, за час дружби з Ігорем Білозіром , а це понад 20 років, по роботі доводилось частенько фотографувати ансамбль «ВАТРУ», Оксану та Ігора Білозір. «В ті часи Ватра палала… І все доводилось мені їх фотографувати. В мене збереглось дуже багато архівів тих часів. Тут презентовано лише частина з них, це ті світлини, які я вважав за потрібне показати. Ці роботи зроблені в найкращий період «ВАТРИ», а також і після творчого підйому та за неньки України».

     Також під час фотовиставки Фонд імені Ігоря Білозіра презентував альбом «ВАТРА 1980-1986 рр». До альбому увійшли найулюбленіші народні пісні вокально-інструментального ансамблю «ВАТРА», а також й пісні виконані самим Ігорем Білозіром.

Нагадаємо, що сьогодні о 14.00 год. у Львівському  музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар» відбудеться урочисте відкриття надгробного пам’ятника Ігорю Білозіру.

     А ввечері цього ж дня о 19.00 у театрі імені М. Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) відбудеться концерт пам’яті Ігоря Білозіра «Слід на землі». Пісні видатного композитора виконають відомі артисти української естради, серед яких Оксана Білозір та Антоніна Матвієнко, гурти  ВІА «ВАТРА» і «19-й клас», Музична формація «ВАТРОВІ», «Піккардійська терція» та інші.

Організатор: Фонд імені Ігоря Білозіра.

Довідка:

       Ігор Білозір – український композитор і виконавець, народний артист України, лідер ВІА «Ватра», автор естрадних пісень, камерно-інструментальних композицій, творів для оркестру, музики для театральних вистав. Народився 1955 року в місті Радехові на Львівщині. 

       8 травня 2000 року його побили у кав'ярні «Цісарська кава», що на проспекті Шевченка у Львові. Внаслідок завданих травм 28 травня 2000 року помер у лікарні. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі. 

     ВІА «ВАТРА» - вокально-інструментальний ансамбль, який діє у Львові з 2000 року. Художній керівник Андрій Кучерепа.


Читати також