Снек з історією у кілька тисяч років

2
Поділитися:
Снек фісташки

Точно невідомо, коли саме людина стала вживати в їжу горіхи, можливо, в період збирання та полювання, можливо, пізніше. Але відомо, що фісташки людина вживає в їжу вже близько 9 000 років, що, мабуть, можна вважати одним із найдавніших продуктів харчування.

Звичайно, історія фісташок не розвивалася настільки стрімко від випадково виявленої їстівної кістянки до підсмаженого, підсоленого снеку, що вживається з переглядом футболу. Спочатку це був просто горіх, який потрапив на стіл людині випадково десь у районі сучасної Центральної Азії і вважався на той час продуктом еліти, бо навіть тоді були відзначені її позитивні властивості для здоров'я та настрою не доступні широкому колу осіб. Нема чого нижчому класу мати гарний настрій і сили. Так і до бунтів недалеко.

У Європі цей горіх з'явиться значно пізніше, приблизно у першому столітті нашої ери як новинка, завезена римлянами зі Сходу. Після Європи фісташка поширилася далі на весь світ, зокрема потрапила і в Північну Америку, яка зараз вирощує у своєму знаменитому штаті Каліфорнія значну частину цих горіхів для всього світу.

Чим знаменита фісташка у світі зараз

фісташка у природі

  1. У побуті фісташку прийнято називати горіхом. Хоча насправді це не горіх, а кісточка, тому що росте приблизно так само, як абрикосова або сливова кісточка. Але на це вже ніхто не звертає уваги, бо звикли.
  2. Всі горіхи смачні, але фісташки - одні з найулюбленіших. Еталоном вважається ядро ​​насиченого зеленого кольору. Це символізує стиглість, свіжість та якість.
  3. Не в останню чергу фісташки цінять за їхню користь. Вони багаті на клітковину, білки, антиоксиданти, вітаміни B6 та E, а також лютеїн, який корисний для зору.
  4. Фісташку називають «усміхненим горіхом» через її зовнішній вигляд. Шкаралупа зрілого горіха розкривається, показуючи таким способом свою фірмову посмішку. Приємно бачити, приємно розщеплювати. Лузання фісташок - своєрідна заспокійлива терапія (як антистрес або щось схоже на те).
  5. Фісташка настільки універсальна, що слово «снек» говорить лише про одну її властивість. Насправді ж фісташку використовують у безлічі страв, десертів, делікатесів. Взяти хоча б останній бум на дубайський шоколад та дубайські цукерки. Говорять, що попит на ці солодощі настільки високий, що на ринках утворився дефіцит горіха, злетіла ціна, тому горіх часто відсутній у вільному продажу.

Основні виробники фісташок у світі

Фісташки люблять спекотний, сухий та сонячний клімат. Саме такі умови дозволяють дереву добре рости та плодоносити. Ідеальна температура влітку - від +30 °C до +38 °C. А вологість навпаки має бути низькою. Очевидно, ідеальним середовищем для фісташки є пустеля. Такий жаркий і сухий клімат зустрічається в Каліфорнії (США), Ірані, Туреччині, Іспанії, Греції.

Хто хоче вирощувати фісташки, треба пам'ятати, що дерево вибагливе і на повну силу дає врожай лише через 10-15 років після висаджування. Порівняно з волоським горіхом, що дає врожай на 5-7 рік, фісташки - це інвестиції в майбутні перспективи.

У магазині наших партнерів можна купити американську фісташку зі штату Каліфорнія. Партії оновлюються щомісяця, оборот високий, тому несмачних горіхів просто немає.

Від себе додамо, що яскравий смак фісташки, добре розлузування багато в чому залежить від способу зберігання. Для збереження смаку та свіжості будь-якого горіха, зокрема й фісташки, краще зберігати продукт у герметичній упаковці: банці з кришкою, зип-пакеті, спеціальному боксі для зберігання горіхів.

Матеріал підготовлений проєктом https://good-product.kh.ua/

Читати також


Вибір читачів
up