06.08.2015
Розваги
eye 340

Стартував 5-й Конкурс відеопоезії CYCLOP

Стартував 5-й Конкурс відеопоезії CYCLOP

Що таке відеопоезія? Картинки для тих, кому лінь читати навіть вірші, чи вихід у невідому реальність, вирослу з гримучого поєднання кінематографу, поезії, графіки, музики і соціальних медіа? Смерть поезії чи народження нового мистецтва? Ви не дізнаєтесь, доки не візьмете в руки камеру.

Ювілейний 5-й конкурс відеопоезії CYCLOP-2015 розпочинає прийом робіт і радо чекає на ваші візуально-поетичні експерименти. Творіть, досліджуйте і забудьте про будь-які правила. Крім одного: роботи приймаються з 1 серпня по 30 вересня, і ні днем пізніше.

У журі конкурсу цьогоріч абсолютно неймовірні люди – український кінорежисер та сценарист Олег Фіалко, режисери Володимир Тихий і Дмитро Сухолиткий-Собчук, поетка й перекладачка Ірина Шувалова, письменниця й авторка проекту відеопоєзія.in.ua Катерина Бабкіна та поет і журналіст Дмитро Лазуткін.

Крім того, до журі конкурсу долучилися письменниця і режисерка Ірина Цілик, генеральний директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко та кураторка мистецьких проектів, журналістка і переможиця конкурсу відеопоезії CYCLOP-2014 Дарія Кузьмич.

Компанію цим прекрасним людям складе письменниця, літературознавиця і публіцистка Оксана Забужко, за участі якої відбудеться проект «До слова» — додатковий конкурс Фестивалю CYCLOP на найкращий відеосупровід до віршів сучасних поетів.

Умови участі:

1. У роботі має бути використана лише сучасна поезія;

2. Тривалість твору не має перебільшувати 7 хвилин;

3. Роботи можуть бути виконані у будь-яких техніках при використанні будь-якого потрібного обладнання (відео, анімація, флеш, відеоколаж).

4. Відео має бути створене не більше ніж 2 роки тому.

5. Робота має бути виконана із авторського матеріалу (використання музичного супроводу теж має бути узгоджене із його правовласниками).

6. Відео має бути просубтитрованим англійською мовою.

7. Робота не має містити закликів до расистської, релігійної та іншої ненависті.

3. Технічні характеристики відео: формат .AVI, .MOV, .MP4; стандарт PAL; кодек (будь-який з наступних) AVC (H264), MPEG4, MPEG2; роздільна здатність відео - HD 1920×1080 чи 1280×720 (16:9).

Заявка на участь у конкурсі має бути подана через відповідну Форму: https://docs.google.com/forms/d/1arDSPx0rFwCKVgFDlp9Jd8KGKTiX2SA9CRORvYJNN4o/viewform

Твір на конкурс може подати тільки особа, що має безпосереднє авторське право на нього (режисер, автор або соавтор тексту). Анонімні роботи, роботи під псевдонімом, чи роботи, що було надіслано третіми особами, — у конкурсній програмі участі не братимуть.

Номінації Конкурсу відеопоезії СYCLOP-2015: 1-3 призові місця; Приз глядацьких симпатій (обирається під час конкурсного показу, що відбудеться … листопада на Фестивалі відеопоезії «CYCLOP»); Номінація «Дебют» (за найкращу дебютну роботу у жанрі відеопоезії); Номінація «Есперимент» (за свіжий погляд і сміливість творчих пошуків); Команда-переможець відеопоетичної лабораторії (4 особи); Переможець конкурсу «До слова» (відео до вірша Оксани Забужко).

Одночасно із загальним Конкурсом стартував другий проект «До слова» —додатковий конкурс Фестивалю CYCLOP на кращий відеосупровід до віршів сучасних поетів. На конкурс-2015 ми пропонуємо створити видеоряд до вірша Оксани Забужко «Прощання між зірок». Обов’язковою умовою конкурсу є присутність у відеороботі записаного Оксаною Стефанівною аудіо. 

І, нарешті, головний сюрприз: з нагоди 5-річного ювілею команда фестивалю CYCLOP засновує окрему Номінацію для поетичних фільмів з усіх країн світу. До оцінки відеопоезій запрошено митців жанру та директорів найбільших світових фестивалів відеопоезії: Елістер Кук (Filmpoem Festival, Едінбург, Шотландія), Зета Бенкс (PoetryFilm, Лондон, Великобританія), Хав’єр Робледо (VideoBardo, Буенос-Айрес, Аргентина), Еліс Лайонс (Videopoet, Слайго, Ірландія), Зіґрун Хьоллріґл (Art Visuals & Poetry, Відень, Австрія), Джон Беннет (відеопоет, науковий діяч, Сполучені Штати Америки), Люсі Інґліш (Liberated Words, Брістоль, Великобританія), Том Конівс (поет, продюсер, викладач, піонер в області відеопоезії, Канада), Поліна Городиська (CYCLOP Videopoetry Festival, Київ, Україна) and Томас Цандеджакомо (ZEBRA Poetry Film Festival, Берлін, Німеччина).

Тож беріть до рук камери і не бійтеся створювати щось нове та неймовірне на перетині того, що можна почути, побачити та відчути.

Фестиваль відеопоезії CYCLOP

CYCLOP — фестиваль відеопоезії, що було зановано Літературним порталом Litcentr (ГО «Український Літературний Центр») у 2011 році, з метою підтримки та популяризації відеопоезії як нового жанру та напрямку кіномистецтва. Фестиваль є щорічним й проходить наприкінці листопада у Києві.

Програма фестивалю містить лекції з питань відеопоезії, воркшопи, круглі столи та дискусії, презентації міжнародних конкурсів та фестивалей, демонстрацію кращих зразків української та світової відеопоезії, конкурсну програму, церемонію нагородження та інші цікаві проекти, що мають відношення до відеопоезії.

Читати також


Вибір читачів
up