Фокусна тема 26 BookForum – Відшукування причетного

Фокусна тема 26 BookForum – Відшукування причетного. Афіша Львів 2019

18-22 вересня 2019 року у Львові відбудеться 26 BookForum – головний культурний фестиваль країни.

Фокусна тема 26 BookForum та 14. Міжнародного літературного фестивалю – “Відшукування причетного” – назва одного з віршів Грицька Чубая.

“Ми постійно шукаємо причетних до глобальних зрушень, так наче це знання дасть нам якусь владу над цими процесами. І шукаємо їх найчастіше десь ззовні, недооцінюючи власний вплив на все, що відбувається довкола. Пошук спільної мови з іншими і розуміння, з ким цієї спільної мови навіть не треба шукати; турбота про довкілля, свіжий погляд на закостенілі тези; зв’язок між поколінням; зрештою, перемога у війні – усе це залежить насамперед від кожної конкретної людини. Бо нема таких речей і явищ, до яких би ми не були прямо чи опосередковано причетні у цьому житті, навіть якщо ця причетність на перший погляд і не очевидна. І нема такої причетності, яка не передбачає відповідальність перед майбутнім, перед громадою і в першу чергу – перед власним сумлінням.

Недаремно в українській мові слово «причетний» співзвучне до слова «причина». А першопричина всього, що діється навколо – людина. І не якась абстрактна і узагальнена, а завжди дуже конкретна: з плоттю, кров’ю і свідомістю.

На вибір цьогорічної фокусної теми надихнув один з віршів Грицька Чубая “Відшукування причетного”. До того ж, у 2019 ми відзначаємо 70 річчя від його дня народження», – пояснює автор концепції фокусної теми Вадим Карп’як.

Основні заходи 26 BookForum:

26 Національний книжковий ярмарок

25 Церемонія вручення премії «BookForum Best Book Award»

15 Фестиваль дитячого читання «Книгоманія»

14 Міжнародний літературний фестиваль

11 Ніч поезії і музики

10 Всеукраїнський бібліотечний форум

8 Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання»

Більше інформації на сайті bookforum

За детальною інформацією звертайтеся,

Марія Кравченко

Прес-секретар ГО «Форум видавців»

тел.0990545905


Читати також