Парк Київська Русь. Афіша Київ 2020. Розклад подій

Ви цікавитесь історією та мрієте здійснити подорож у часі на 1000 років назад, у добу Київської Русі?Вам любите відкривати для себе нові факти про життя наших пращурів?

Якщо так, пропонуємо вам п’ять цікавих фактів про Київську Русь.

1. Велична середньовічна держава Київська Русь

Київська Русь – одна з найвеличніших держав Середньовіччя, яка існувала у ІХ- ХІІІ ст. У період розквіту Київська Русь об’єднувала землі від Карпатських гір до ріки Волга, від Балтійського до Чорного морів. Центром її було місто Київ, одне з найбільших міст Європи – приблизно в п'ятдесят разів більше за Лондон та вдесятеро – за Париж. На початок ХІІІ ст. кількість населення Києва становила близько 50 000 жителів, тоді як у Лондоні в ті часи проживало близько 20 000 осіб. Київ славився як крупний торговий і ремісничий центр.

2. Правителями Київської Русі були князі, що вели рід від Рюрика

Одними з найвидатніших князів були князь Святослав Хоробрий (правив з 945 р. по 972 р.), що значно розширив територію держави; Володимир Великий (правив з 980 р. до 1015 р.), який в 988 році хрестив Русь; та його син Ярослав Мудрий (правив до 1054 р.), що був високоосвіченою людиною та дбав про освіту і культуру свого народу.

3. Жінка-правителька Русі

В 945-962 роках державою правила жінка – княгиня Ольга, що стала першою жінкою-правителькою Русі. Княгиня Ольга була надзвичайно мудрою жінкою та успішно керувала державою.

4. Міжнародні відносини

Древній Київ мав широкі дипломатичні зв'язки. Тут діяли посольства: Папи Римського, німецьке, франків, угорців. Кров київських князів влилася в багато правлячих династій Європи: Польщі, Норвегії, Візантії, Франції, Німеччини, Угорщини, Швеції, Англії.

5. Закони на Русі

Першим звідом законів, який регламентував внутрішньодержавні відносини в Київській Русі була «Руська правда» (ХІ ст.), що вважається попередником кримінального кодексу. У ній не було передбачено смертної кари, навіть вбивство каралося "гривнею", тобто відшкодуванням у грошовій формі.

Якщо вам цікаві не «сухі» історичні факти з підручників, якщо ви волієте на власні очі побачити життя у Середньовіччі та зробити власні історичні відкриття, приїжджайте до Древнього Києва у «Парку Київська Русь» , що на Київщині, та дізнайтесь, як насправді виглядала столиця України тисячу років тому!

Древній Київ у Князівстві Київська Русь («Парк Київська Русь») розташований на Київщині в екологічно чистому місці, в оточенні лісів. На території понад 20 га на основі знань сучасної науки, в своєму реальному розмірі відтворюється Київ V-XIII століть у межах його історичного центру, відомого як Дитинець або Град Володимира. Тут також відроджуються атмосфера і дух тієї славної епохи. Окрім шедеврів середньовічного зодчества, на території є музеї та експозиції. В Князівстві відроджуються традиційні бойові мистецтва: середньовічний бій, верхова стрільба з лука та гарцювання (джигітовка).

Тут можна і самому освоїти стародавнє бойове мистецтво верхової стрільби з лука, записавшись до школи кінних лучників «Князь Володимир». Для цього потрібно звернутися до організаторів у Древньому Києві або зв'язатися за тел. (044) 461-99-37. І вже з першого заняття опановувати мистецтво керувати конем і влучно стріляти з лука, долучаючись до бойовим традицій наших пращурів!

У Древньому Києві що вихідних та у святкові дні проводяться фестивалі історичної реконструкції, міжнародні змагання з древніх бойових мистецтв, відзначаються традиційні українські свята.

Ось перелік найцікавіших історичних та спортивних заходів, що пройдуть у Князівстві Київська Русь 2020 року:

  • 16-17 травня – Відкритий Чемпіонат України з верхової стрільби з лука «Скіфи I»
  • 23-24 травня – Чемпіонат України з середньовічного бою «Зов героїв»
  • 5 червня (початок о 22:00) – Вистава-шоу «Імператор Колізею»
  • 6-8 червня – Свято Трійці у Древньому Києві
  • 13-14 червня – Міжнародний чемпіонат з верхової стрільби з лука «Київська Русь» на кубок князя Володимира
  • 6-7 липня – Вечірня програма Івана Купала
  • 11-12 липня – Івана Купала. Шоу-програма
  • 25-26 липня – День Хрещення Київської Русі
  • 8-9 серпня – Кінно-історичний фестиваль «Билини Древнього Києва»
  • 15-16 серпня – ХХІІІ Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур «Козацький Спас» імені Анатолія Єрмака
  • 22-24 серпня – Святкування Дня Незалежності України
  • 18-20 вересня – Кубок світу з середньовічного бою «Зов героїв»
  • 3-4 жовтня – Міжнародний фестиваль кінно-трюкового мистецтва «Кентаври IІ»
  • 14 жовтня – Святкування Покрови та Дня Захисника України.
  • 16-18 жовтня – Свято Покрови. Відкритий Чемпіонат України з верхової стрільби з лука «Скіфи II»

Древній Київ розташований в 45 хвилинах їзди від Києва сучасного – в Київській області, Обухівському районі, с. Копачів.

Маршрутки курсують у вихідні та святкові дні від ст.метро «Видубичі».

Читати також


Вибір читачів
up