22-01-2021 Розваги 1558

Нова програма НАОНІ «Гуц and Roll». Rock українською

Нова програма НАОНІ «ГУЦ AND ROLL». Rock українською

За підтримки Українського культурного фонду здійснені запис та презентація нової музичної програми оркестру, основою якої стали твори сучасних українських композиторів

Національний Академічний Оркестр Народних Інструментів України (НАОНІ) записав нову музичну програму «Гуц and Roll», яка знайомить слухачів із творчістю сучасних українських композиторів та підкреслює світовий рівень вітчизняної інструментальної музики.

Нова програма НАОНІ «Гуц and Roll»

Прем’єра програми відбулась онлайн напередодні Нового року та охопила більше 1500 людей з 21 області України. Також до перегляду долучились глядачі з Франції, Чехії, Польщі, Іспанії, Німеччини, Великої Британії, Швеції, Данії, Норвегії, Ізраїлю, Об'єднаних Арабських Еміратів та Сполучених Штатів Америки.

Програма складається з нових композицій, створених для музичного альбому «Гуц and Roll» та авторських обробок таких відомих народних пісень, як «Верше мій, верше», «Ой, у лузі червона калина», «Шуміла ліщина». Серед видатних українських композиторів, які взяли участь у проекті та написали нові твори: Андрій Шусть, Юрій Шевченко, Іван Тараненко, Сергій Бедусенко, Ігор Юзюк, Борис Севастьянов, Віктор Дмитренко. Загалом в концертній програмі двадцять одна композиція, вісімнадцять з яких увійшли до альбому, а ще три, які доповнюють відео версію програми, вже лунали у Музичному фентезі-шоу «Володарі Стихій».

Нова програма НАОНІ «Гуц and Roll»

Щодо назви та концепції нової програми головний диригент та художній керівник оркестру, народний артист України, професор Віктор Омелянович Гуцал говорить: "Сучасна молодь виховується в основному на західноєвропейських та американських вокальних зразках, ми ж хотіли запропонувати виключно інструментальну музику підґрунтям якої є традиційний український мелос та ритміка. Але подати її через зрозумілі для молоді стилі, сучасне звучання. Це динамічна, ритмічна, запальна музика, про що говорить назва «Гуц and Roll», в якій поєднується гуцульський дух, бажання пританцьовувати, тобто гуцати, та стиль життя, якому притаманна внутрішня свобода. Окрім того, нова програма – це можливість висловитися українським композиторам, популяризувати нашу музику, показати її розвиток.»

Будь-яка програма у виконанні НАОНІ – це багата звукова палітра, яку прикрашають цимбали, свирілі, коси, зозульки, телинки та, навіть, колісна ліра. А неповторність та атмосферу музичного шоу «Гуц and Roll» додає звучання таких інноваційних інструментів, як електрокобза та електробандура в поєднанні з гітарними рифами та додатковою ударною секцією Ансамблю ударних інструментів ARS NOVA. До програми долучилися відомий музикант-експериментатор Микита Рубченко (електрогітара), справжні віртуози Олесь Журавчак (етно-духові: дримба, телинка, фрілка, сопілка) та Геннадій Бондар (акустична гітара), керівник проекту Gypsy Lyre, в авторському репертуарі якого вдало поєднуються латиноамериканська та європейська музичні культури.

(музика у відео Георгій Черненко, Андрій Шусть, Олесь Журавчак - “Герць”, солісти: Олесь Журавчак, Микита Рубченко, ансамбль ударних інструментів ARS NOVA)

Новий музичний експеримент НАОНІ - це яскраві враження та емоційне захоплення, а до того ж повністю український національний культурний продукт. Поєднання традиційного звучання із сучасною динамікою, мелодикою і ритмами, високоякісні аранжування, високопрофесійне виконання, інноваційна подача «Гуц and Roll» здатні задовольнити аудиторію самих витончених меломанів та надати поштовх до розвинення музичного смаку тим, хто тільки починає захоплюватись українською музикою. Найближчим часом аудіо-версія концерту буде доступна на онлайн сервісах для прослуховування музики.

«ГУЦ AND ROLL» - це ROCK українською!

Художній керівник, головний диригент: Віктор Гуцал

Продюсер, режисер-постановник: Олесь Журавчак

Про НАОНІ

Національний академічний оркестр народних інструментів України створено у 1969 році, а його перший концерт відбувся 12 квітня 1970 року на сцені Національної опери України. Піввікова історія оркестру – це понад 4000 концертів на всіх континентах, участь у мистецьких проектах, фестивалях і благодійних програмах в Україні та за її межами. Сьогодні НАОНІ — провідний мистецький колектив країни, семиразовий переможець проекту “Битва оркестрів” в Україні та за кордоном. Основою концертних програм оркестру є народна інструментальна музика всіх регіонів України, яку вдало доповнюють сучасні шедеври української музики, музика народів світу, твори української та світової класики, майстерно оркестровані світові хіти та саундтреки до кінофільмів.

За останні кілька років НАОНІ став флагманом інновацій в українській музиці, поєднуючи традиційне звучання з сучасною динамікою, мелодикою і ритмами, співпрацюючи з музикантами та колективами, які спеціалізуються у різних музичних напрямках. Успішно втілені концертні програми з такими відомими українськими виконавцями, як ONUKA, Олег Скрипка, Руслана, Джамала, колективами «Друга ріка», Mad Heads, KozakSystem та іншими.

Сьогодні НАОНІ - бездоганно збалансований ансамбль артистів-віртуозів, кожен з яких професійно володіє кількома музичними інструментами, і, звісно, унікальні народні інструменти, що створюють неповторний тембровий колорит: бандури, цимбали, кобзи, скрипки, басоля, ліра, телинки, зозульки, свиріль, козобас, сурма, козацька труба, бугай, флояра, полтавський ріжок, дуда, дримба, бубон, рубель і качалка, береста та багато інших! Місія колективу в тому, щоб зберегти традиції, унікальність інструментарію, а звучання рідкісних і традиційних інструментів подати у сучасній манері виконання для різних за віком та музичними смаками людей.

Про УКФ

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.


Читати також