Підготовка до зимового сезону 2023-2024: що треба придбати завчасно

Підготовка до зими 2023-2024: що треба придбати завчасно

Минулої зими Україна відчула на собі наслідки надзвичайних обставин, коли обстріли критичної інфраструктури призвели до безперервних відключень електроенергії. Нині, стоячи на порозі нового зимового сезону, ми повинні бути готові до того, що ситуація може стати ще складнішою. Збої у роботі енергосистеми та висока ймовірність нових атак змушують нас дбайливо підготуватися до найхолоднішого періоду року, враховуючи досвід минулого року. У цій статті ми розглянемо, які кроки потрібно зробити заздалегідь, щоб забезпечити безпеку та комфорт під час зимових негод. Окрім «традиційної» тривожної валізки, українцям варто скласти й сумку на випадок відключення світла та тепла.

Що треба купити перед зимою 2023-2024:

  • Ліхтарик та запасні батарейки або ліхтарик з сонячною батареєю чи акумуляторний.
  • Газову лампа для приготування їжі.
  • Їжу, яку не треба готувати або це можна зробити з невеликою кількістю води (каші швидкого приготування, м’ясні, рибні й овочеві консерви).
  • Запас вологих і сухих серветок.
  • Якщо є фінансова можливість, то краще придбати невелику «сонячну електростанцію». Взимку така конструкція допоможе зарядити гаджети.

Як підготуватися до важкої зими

  • Перебої зі світлом часто означають і відсутність води. Тож варто подбати про достатню кількість води вдома.
  • Якщо у багатоквартирному будинку є котел або генератор, то треба подбати про достатню кількість палива для них.
  • Перевірте внутрішньобудинкові мережі. Старі можуть не витримати навантаження: взимку активніше почнуть використовувати обігрівачі, від яких електромережа може просто «лягти».
  • Для тих електроприладів, які повинні бути ввімкненими завжди (наприклад холодильник), варто придбати стабілізатор напруги — реле.
  • Створіть у квартирі так звану «кімнату тепла» та максимально утепліть це приміщення. Краще її облаштувати на кухні, де можна і готувати їжу, і грітися. Також краще утеплити двері, вікна та балкони у квартирі.

Підготовка до зимового сезону: поради та необхідні засоби для вас

Зимовий сезон дає нам можливість знову переосмислити підготовку та планування. Незважаючи на надзвичайні обставини, заздалегідь вжиті заходи можуть допомогти нам зберегти тепло та забезпечити себе необхідними ресурсами. Важливо пам'ятати, що спільний та обачний підхід до цієї справи може врятувати життя та забезпечити комфорт у найсуворіших погодних умовах. Таким чином, не гайте часу і розпочніть підготовку до зими вже сьогодні, забезпечивши себе та свою родину необхідними ресурсами та засобами обігріву.


Читати також