Стрес і тривога у котів. Причини, симптоми та лікування
Кішки – ласкаві та надзвичайно милі створіння, але вони можуть страждати від стресу та тривоги. У цій статті йдеться про причини тривожного стану кішок, симптоми, на які потрібно звернути увагу, а також лікування, яке допоможе вашому вихованцеві впоратися зі стресом.
Чим може бути викликаний стрес у котів
Стрес і тривога – поширені проблеми домашніх котів. Що викликає такий стан? Існує багато речей, які можуть викликати стрес у домашніх тварин, найпоширенішими вважають:
- Побутові зміни. Це може бути переїзд до нового будинку чи поява іншого домашнього улюбленця. Кішки не люблять змін у розпорядку дня. Навіть щось таке просте, як перестановка меблів, може порушити їхнє відчуття безпеки. Якщо можливо, намагайтеся мінімізувати будь-які зміни у вашому будинку чи графіку.
- Відсутність соціалізації чи взаємодії з людиною. Коти потребують психологічного стимулювання. Крім того, відсутність регулярної взаємодії з людиною може призвести до нудьги та відчуття ізоляції, а це підвищує рівень стресу.
- Болісні медичні процедури. Фізичний біль, спричинений раною чи хворобою, може змусити навіть найспокійнішого кота відчути себе неспокійно.
- Сильні шуми. Сирени, грім, пилососи й інші гучні звуки здатні викликати тривогу у котів. Якщо можливо, знайдіть коту безпечне місце, наприклад тиху кімнату (якомога далі від шуму), де кішка відчуватиме себе в безпеці. Крім того, варто розглянути можливість використання спеціальних засобів, наприклад купити заспокійливе для кота.
- Неправильне харчування. Дієта, що не містить необхідних поживних речовин, теж може викликати тривогу та стрес.
На спокій кішки також погано впливають хвороби. Навіть банальне зараження паразитами може нервувати тварину, особливо в ранньому віці. У такому разі варто купити шампунь від бліх для кошенят, який допоможе позбутися паразитів.
Як зрозуміти, що кішка перебуває в стані тривоги та стресу?
Розуміння поведінкових ознак котячої тривоги – важливий аспект для здоров'я та гарного самопочуття домашнього улюбленця. У кішок, які зазнають хронічного або гострого стресу, можуть спостерігатися зміни поведінки:
- втрата апетиту;
- агресія до людей чи інших тварин;
- надмірне нявкання.
Крім того, якщо кошеня витрачає години на облизування чи надмірний догляд за хвостом і лапами, це показник того, що воно відчуває тривогу. Слідкуйте за змінами в його поведінці. Якщо раптом тварина почне поводитися не так, як завжди, це може бути ознакою того, що її щось тривожить. Спробуйте визначити, що викликало у неї стрес або тривогу. Це може бути новий предмет меблів у будинку чи гучний шум зовні. Як тільки ви дізнаєтеся, що є причиною, треба вжити заходів, щоб зменшити негативний вплив на життя пухнастика.
Лікування котячого стресу та тривоги
Існує декілька варіантів лікування стресу котів. Метод терапії залежатиме від причини проблеми, а також від індивідуального темпераменту кішки. Це можуть бути:
- заспокійливі препарати;
- котячі аксесуари, іграшки;
- добавки з омега-3 жирними кислотами, які сприяють покращенню самопочуття.
У більшості випадків доцільним буде поєднання різних методів лікування, щоб забезпечити довгострокове поліпшення самопочуття вашої тварини та допомогти їй відчувати себе комфортніше та спокійніше.
Без лікування сильний стрес у пухнастика може призвести до проблем зі здоров’ям, як-от шлунково-кишкові розлади, втрата ваги, депресія чи навіть серцеві захворювання. Якщо ви помітили зміни в поведінці чи зовнішності кота, які вас хвилюють, зверніться до ветеринара. Він зможе виявити медичну причину та розробити план лікування, спеціально адаптований до потреб вашого улюбленця.