Які послуги надають дата-центри та як обрати відповідний ЦОД?

Які послуги надають дата-центри та як обрати відповідний ЦОД?

Дата-центр - це високоспеціалізована інженерно-технічна споруда, що відіграє ключову роль у сучасній інфраструктурі інтернету, забезпечуючи надійне розміщення серверного та комунікаційного обладнання. Функціонально дата-центри дають можливість розташування власного сервера, який здатен забезпечити безперервний доступ до даних цілодобово. Завдяки підключенню до різноманітних інтернет-каналів і комунікаційних вузлів центри забезпечують швидкий та надійний доступ до онлайн-ресурсів, що сприяє ефективній роботі вебсайтів та онлайн-сервісів. За короткий час була доведена важливість дата-центрів для сучасної інтернет-інфраструктури та розвитку бізнесу, оскільки вони дозволяють компаніям масштабувати свої ІТ-операції, підтримуючи при цьому високий рівень безпеки та доступності інформації.

Які послуги дата-центру є найбільш популярними?

Основною послугою сучасних дата-центрів є можливість розташування в них власного дата-сервера. Компанії, як-от GigaCenter, надають локацію для розміщення власного обладнання. Саме ця можливість стала надзвичайно популярною серед бізнесу. Головна причина сконцентрована в тому, що підприємствам не потрібно інвестувати значні кошти в розробку та підтримку власної серверної кімнати, а також забезпечувати її необхідною інфраструктурою та охороною. Наприклад, компанія GigaCenter пропонує широку тарифну сітку для різноманітних потреб бізнесу, дозволяючи сплачувати лише за використаний об’єм місця та ресурсів. Серед опцій:

  • оренда юніта;
  • оренда серверної шафи (частково або повністю, з можливістю додаткового захисту, що називається екран);
  • оренда окремої серверної кімнати.

Така гнучкість послуг дата-центру робить їх дуже привабливими для різних видів бізнесу, починаючи від стартапів до великих корпорацій, які прагнуть забезпечити стабільність роботи та безпеку своїх даних.

Крім фізичного розміщення сервера, дата-центри також надають додаткові послуги, як-от технічна підтримка та обслуговування обладнання. Це означає, що якщо системний адміністратор вашої компанії не може фізично бути присутнім для вирішення проблеми чи оновлення обладнання, фахівці ЦОД зможуть здійснити необхідні дії за вас, забезпечуючи безперебійну роботу вашого сервера.

Що таке комплексне обслуговування в дата-центрі?

Співпраця з компаніями, які пропонують готові пакети послуг або можуть розробити індивідуальні рішення, значно спрощує та оптимізує процеси ведення бізнесу. Тому більшість переваг у виборі партнера надається гібридним IT-сервісам, що також включають високоякісний комунікативний зв'язок та доступ до хмарних сховищ. Це важливо, бо для бізнеу у процесі масштабування однією з ключових послуг є крос-комутація, яка дозволяє ефективно з'єднувати обладнання в межах одного дата-центру, тобто між серверними шафами або модулями одного замовника, забезпечуючи гнучкість та ефективність розподілу ресурсів.

Комплексне обслуговування обов’язково включає наявність резервного каналу зв'язку. Достатньо типу L2. Завдяки цьому користувачі отримують відмовостійкий сервіс, забезпечуючи безперебійну роботу та захист корпоративної інформації від непередбачених випадків.

Коли мова йде про колокейшн у дата-центрі, варто дізнатися про наявність доступу хмарного сховища. Інтеграція з виділеним віртуальним сервером відкриває додаткові перспективи для бізнесу, як-от:

  • Резервне копіювання даних, яке дозволяє завжди мати точку повернення, якщо робота основного сервера зазнала хакерської атаки.
  • Можливість ведення проєктів, що вимагають використання спеціалізованого програмного забезпечення, як-от CRM або корпоративні системи загального доступу.

Як взаємодіяти з дата-центром для сервера в автоматичному режимі?

Сучасні дата-центри, як-от ГігаЦентр, активно працюють над тим, щоб максимально спростити й оптимізувати комунікацію з клієнтами. Важливим кроком у цьому напрямку є розробка та впровадження персоналізованих особистих кабінетів, які дають можливість користувачам здійснювати широкий спектр дій самостійно та в зручний для них час. Серед опцій, доступних в особистому кабінеті, можна виділити:

  • перегляд актуальної інформації про стан особового рахунку;
  • замовлення нових послуг;
  • оплата послуг в режимі онлайн;
  • отримання технічної підтримки та консультацій.

Це значно спрощує процес взаємодії з дата-центром, економить час клієнтів, а також забезпечує доступ до необхідної інформації та управління послугами в режимі 24/7. Однією з ключових переваг особистого кабінету є те, що всі заявки та запити, отримані через нього, фіксуються та обробляються в системі. Це гарантія того, що жодна заявка не буде загублена, а кожен клієнт отримає вчасну та кваліфіковану відповідь на своє запитання чи потребу. Тому така технічна можливість є конкурентною перевагою дата-центру та підвищує рівень задоволеності клієнтів.


Читати також