15.11.2024
Новини у світі
eye 1047

Найдорожчий дарунок в історії Британського музею

Найдорожчий дарунок в історії Британського музею

Британський музей отримав найдорожчий дарунок у своїй історії — колекцію китайської кераміки від Фонду сера Персіваля Девіда (Sir Percival David Foundation), вартість якої оцінюється приблизно в 1 мільярд фунтів стерлінгів. Про це 14 листопада повідомляє The Guardian.

Колекція налічує 1700 унікальних експонатів, що охоплюють період із III до XX століття. Спершу ці предмети були передані музею на тимчасове користування у 2009 році, а тепер офіційно стали частиною його постійної експозиції.

Цей дарунок робить Британський музей власником однієї з найважливіших колекцій китайської кераміки за межами Китаю, яка тепер налічує близько 10 000 експонатів.

Китайська кераміка, подарована Британському музею

Китайська кераміка, подарована Британському музею

Китайська кераміка, подарована Британському музею

Китайська кераміка, подарована Британському музею

Історична щедрість та культурна реконструкція

Джордж Осборн, голова правління Британського музею, підкреслив значущість цього дарунку:

"Це найбільший подарунок Британському музею за всю його довгу історію. Це справжній вотум довіри до нашого майбутнього, і він надійшов у дуже важливий для нас момент, коли ми розпочинаємо найбільш значну культурну реконструкцію музею, яку ми коли-небудь проводили".

Кріс Браянт, міністр з питань креативної індустрії, мистецтва і туризму, подякував фонду за їхню щедрість і висловив сподівання, що цей приклад надихне інших меценатів.

Унікальні шедеври колекції

Серед найбільш цінних предметів, які тепер можна побачити в музеї:

  • "Куряча чашка", яку використовували для подачі вина імператору Ченхуа у XV столітті.
  • "Вази Давида" 1351 року, які змінили уявлення про історію біло-блакитної кераміки.
  • Тарілка Цзюнь у формі восьмипелюсткової квітки із закругленими боками (XI–XII століття).

Ці шедеври демонструють найкращі зразки китайського керамічного мистецтва, що мали значний вплив на розвиток світової культури.

Відповідний дім для культурної спадщини

Голова фонду Колін Шиф зазначив, що цей дарунок символічний, адже 2024 рік є столітнім ювілеєм подорожі сера Персіваля Девіда до Китаю. Тому рішення передати колекцію Британському музею відповідає благодійній місії фонду та дозволяє демонструвати ці унікальні експонати мільйонам відвідувачів щороку.

Директор музею Ніколас Каллінен додав:

"Ці предмети подарують відвідувачам і дослідникам неймовірну можливість вивчати й насолоджуватися найкращими зразками китайської майстерності, які коли-небудь існували".

Цей безпрецедентний дарунок не лише збагатить культурну спадщину Британського музею, а й сприятиме подальшому дослідженню і популяризації китайського мистецтва у світі.

Читати також


Вибір читачів
up