30.10.2024
Новини у світі
eye 653

Репортаж про Venice Glass Week

Про участь українських науковців у Venice Glass Week

Науковий фронт працює

Авторка — Марго Пугаченко

На тлі бойових дій українським науковцям також необхідно відстоювати інтелектуальну незалежність країни. Адже з кожним новим дослідженням та інновацією світ дізнається більше про Україну, яка є невіддільною частиною світової інтелектуальної спільноти. Це випробування вимагає постійної праці та участі у міжнародних заходах як для самопрезентації, так і задля розуміння сучасних тенденцій. Так, наприклад, відсутність робіт наших художників і дослідників на такому світовому заході, як Тиждень скла у Венеції, усуває нашу країну з міжнародної мистецької арени, хоча традиції склярства існують на наших теренах з античних часів і до сьогодні.

Venice Glass Week

The Venice Glass Week було засновано у 2017 році, в цьому році він проходив з 14 по 22 вересня вже восьмий раз. Програма включала 260 заходів на 135 локаціях у Венеції, Мурано та Местре, на яких були присутні 160 000 гостей. Близько 100 художників з усього світу взяли участь у виставках, конкурсах, майстер-класах, конференціях тощо.

Репортаж про цю унікальну подію був представлений на онлайн-платформі музею Шевченка в Торонто, директоркою якого є Людмила Погорелова. Представляла презентацію аспірантка Київського столичного університету імені Бориса Грінченка — Маргарита Пугаченко. Ця подія привернула увагу вчених і творчих діячів з різних країн, зокрема з України, Канади, Америки та Польщі. Серед них були присутні наступні шановні науковці: Ольга Школьна (докторка мистецтвознавства, професорка кафедри образотворчого мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка), Надія Бабій (докторка мистецтвознавства, доцентка кафедри дизайну і теорії мистецтва інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника), Віктор Карпов (доктор історичних наук завідувач кафедри Київського столичного університету імені Бориса Грінченка), Наталія Дмитренко (докторка філософії, заступниця декана з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Київського столичного університету імені Бориса Грінченка), Іван Братусь (кандидат філологічних наук, доцент Київського столичного університету імені Бориса Грінченка), Олена Кашшай (кандидатка мистецтвознавства, проректорка з творчої роботи Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури), Вероніка Зайцева (кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри, заступниця декана Київського столичного університету імені Бориса Грінченка) та Владлена Літовченко (кандидатка історичних наук і очолює Вишгородський історико-культурний заповідник).

Venice Glass Week

Учасники зібралися не лише для обміну знаннями, а й щоб надихнути одне одного продовжувати свої дослідження. Серед гостей заходу також були графічна дизайнерка з США Ганна Шейко, журналістка та поетка зі Львова Юлія Баїр, а також президентка культурної фундації з Познані, відома кураторка Ніна Бурневіч. Кожен з цих учасників представляє не тільки свою країну, але й своє бачення розвитку науки та мистецтва у нинішніх складних умовах.

Venice Glass Week

Було представлено близько дев'яноста слайдів з історії виробництва венеціанського скла з Середньовіччя до сьогодні, цікавими історичними фактами, а також продемонстровані скляні артоб’єкти відомих італійських брендів та учасників фестивалю зі всього світу.

Запис репортажу буде доступний на сайті музею Шевченка у Торонто вже на цьому тижні.

Цей захід став ще одним доказом того, що науковий і культурний розвиток України триває, попри всі труднощі і навіть в умовах війни наука є надзвичайно важливим фронтом. Адже саме вона допомагає нації залишатися міцною та відданою своїм цінностям і допомагає зберегти інтелектуальну спадщину і риси національної самобутності.

Venice Glass Week

Читати також


Вибір редакції
up