20.10.2024
Новини в Україні
eye 89

Презентація результатів проєкту Створення та популяризація цифрового архіву фондових колекцій Львівського музею історії релігії

Презентація результатів проєкту

28 жовтня о 16:00 запрошуємо до Львівського музею історії релігії (адреса: м. Львів, пл. Музейна,1) на презентацію результатів проєкту "Створення та популяризація цифрового архіву фондових колекцій Львівського музею історії релігії", що був реалізований за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Під час презентації розповімо про задум, етапи реалізації проєкту, а також презентуємо результати, зокрема, окремий сайт з фотографіями та описами українською та англійською мовами 1200 найцікавіших пам'яток з музейної колекції. Це артефакти з фондових груп "Археологія", "Архів", "Графіка", "Живопис", "Метал", "Скульптура"; деяким з них вже декілька тисяч років, як то пам'яткам трипільської культури, деякі датується ХХ століттям і є свідками тоталітарних практик нищення релігійних і національних спільнот; більшість з них створено в Україні, але презентуємо чимало об'єктів, що є свідченням релігійного життя на всьому континенті, як в Європі, так і в Азії.

У презентації візьмуть участь:

  • Андрій Гривняк, співзасновник компанії Skeiron, що вже багато років займається оцифруванням української культурної спадщини (skeiron.com.ua);
  • Орест Малиць, директор музею;
  • Надія Полянська, координаторка проєкту.
     

Вже зараз на музейному сайті (museum.lviv.ua) доступні 3D-моделі окремих пам'яток, а після презентації тут вже буде доступ і до решти пам'яток.

Із презентаційним відео можна ознайомитись нижче:

Про музей

Львівський музей історії релігії – єдиний такого профілю в Україні та один з небагатьох у світі. Тут зберігаються унікальні пам’ятки, що допомагають висвітлити світоглядні основи світових релігій, історію та діяльність традиційних для наших земель церковних організацій.

Експозиція музею розташована в пам’ятці архітектури національного значення – колишньому домініканському монастирі у Львові, який побудовано в XIV–XVIII ст. До початку повномасштабного вторгнення росії в Україну можна було ознайомитися з експозиціями присвяченими релігіям Давнього світу, юдаїзму, християнству, ісламу та буддизму. Зараз відвідувачі можуть оглянути тимчасові виставки, відвідати таємничі підземелля колишнього домініканського монастиря. Регулярно проводяться концерти органної та класичної музики, оглядові та тематичні екскурсії, квести та майстер-класи. Окремо діє виставка «Ті, що рятували світ» за адресою вул. Староєврейська, 36, присвячена акції порятунку євреїв Українською греко-католицькою церквою під час Другої світової війни. Музей має п’ять філій: Червоноградську філію, розташовану в пам’ятці національного значення – Палаці Потоцьких у м. Червонограді; Сокальську філію «Людина. Земля. Всесвіт»; Музей-садибу родини Антоничів в с. Бортятин; Музей «Староскварявський іконостас XVI-XVIII ст.» в с. Стара Скварява.

Читати також


up