Як переробка макулатури допомагає зберегти природу

Як переробка макулатури допомагає зберегти природу

За рік середньостатистична людина використовує близько 50 кілограмів паперу, що є величезною тратою цінних природних ресурсів. Для виробництва паперу необхідно вирубувати дерева, а на це витрачається багато води і навіть нафти. Тому обов’язком кожного свідомого громадянина, котрий дбає про навколишнє середовище, має стати передача використаного паперу та картону компаніям, які здійснюють прийом макулатури.

Кожен кілограм макулатури, який вдається зібрати, є дуже цінним. З такого матеріалу можна виготовляти будь-які вироби, де якість паперу не є пріоритетом, наприклад шкільні зошити, паперові рушники, туалетний папір, лотки для яєць та навіть кольоровий пакувальний папір.

Що можна здати в пункт прийому макулатури?

Не всі вироби з паперу, які використовуються у побуті, можна віддати на перероблення. Велике значення має якість сировини. Макулатура не повинна бути забруднена хімічними речовинами, будівельним сміттям, піском, домішками скла, пластику чи деревини. Також хромований і металізований пакувальний папір не підлягає переробленню.

Здавати в макулатуру можна:

  • Картон. В основному різні види пакування, які мають численні застосування в різних галузях промисловості. Щоб вважатися цінним матеріалом, він повинен бути сухим.
  • Газети, журнали, календарі та книги. Це стосується, зокрема, публікацій на крейдованому папері. Глянцевий папір не завжди приймається для перероблення через забруднення пластиком.
  • Змішану макулатуру, ​​тобто різні види паперових шматочків, документів та іншої сировини, яка може бути перероблена.

Як переробляють макулатуру?

Нижче ми спробуємо коротко описати весь процес.

  1. Перевезення та сортування. На цьому етапі зібрані кілограми (або зазвичай тони) паперу передають на паперову фабрику. Там їх розпаковують і сортують.
  2. Перероблення макулатури. Правильно відсортована сировина змішується з гарячою водою в машині, що називається пульпером. У цей момент папір розділяється на целюлозні волокна. На цьому ж етапі відбувається також очищення макулатури від різноманітних забруднень. Для цього використовуються як хімічні речовини, так і різні пристрої, що дозволяють механічно видалити забруднення.
  3. Знебарвлення. Воно є частиною підготовки макулатури для використання в ролі газетного чи письмового паперу. Знебарвлення передбачає застосування бульбашок повітря, які разом з утвореною піною видаляють залишки друкарської фарби. Якщо перероблений папір буде використовуватися для виготовлення картону або для інших виробів, де ідеальний зовнішній вигляд сировини не потрібен, цей етап пропускається.
  4. Відбілювання. Останнім етапом підготовки паперу до повторного використання є відбілювання. Це процес, у якому використовуються хімічні речовини, щоб матеріал отримав білий колір.

Скільки грошей можна отримати за макулатуру?

У Києві все частіше зустрічаються спеціальні контейнери, куди можна легко викинути макулатуру. Однак, якщо у вас є велика кількість паперових відходів, краще здати їх до пункту прийому й отримати за це кошти. Деякі компанії навіть самі здійснюють вивіз макулатури. Очевидно, що розбагатіти на цьому не вдасться, але (залежно від кількості сировини) можна отримати від кількох десятків до кількох тисяч гривень.

Читати також


Вибір читачів
up