Сором’язливість крони. Вражаюче природне явище

Сором’язливість крони. Фото та відео

Сором'язливість крони - природне явище, властиве деяким видам дерев, при якому крони дерев формуються так, щоб не торкатися з сусідніми деревами.

Візуальний ефект вражає, оскільки він створює чітко окреслені межі, схожі на тріщини або річки в небі, якщо дивитися знизу.

Сором’язливість крони. Фото

Хоча це явище вперше відзначалося в науковій літературі ще 1920 -х роках, вчені ще не досягли загальної згоди щодо того, що є його причиною.

За однією з теорій, високі тонкі дерева у вітряній місцевості можуть під час сильних вітрів отримувати фізичні пошкодження, і щоб уникнути тертя і обламування, вони реагують таким незвичайним чином.

Сором’язливість крони. Фото

Австралійський лісничий Н. Г. Джейкобс, який вивчав сором'язливість крони у евкаліптів в 1955 році, вважав, що точки росту гілок дерев чутливі до тертя і це призводить до прогалин у полозі (наметі) лісу.

У 1986 році було відмічено, що гілки ситхінської ялини і модрини японської отримували фізичні пошкодження від тертя, яке вбивало головні пагони. У берези повислої менше бруньок розвивається там, де крона починає стикатися з кронами інших дерев, ймовірно через меншу освітленість.


Одна з теорій свідчить, що точки росту чутливі до рівня освітленості і припиняли рости при зближенні з навколишньою рослинністю.


Сором’язливість крони. Фото

Сором’язливість крони

Читайте также


Выбор читателей
up