4 января 2019 в 1:46 Новости культуры 52

Виставка картин Андрія Шмиріна

Виставка картин Андрія Шмиріна «14 восьмитисячників». Lera Litvinova Gallery. Пост-реліз

Персональна виставка картин Андрія Шмиріна, присвячена пам’яті українського альпініста Владислава Терзиула «14 восьмитисячників»

24 грудня відбулося масштабне відкриття персонального проекту Андрія Шмиріна під назвою «14 восьмитисячників», яку вперше в Києві представили Lera Litvinova Gallery разом із креативним простором головного офісу Суспільного мовника України UA:HUB.

Виставка картин Андря Шмирна 14 восьмитисячникв

Серед гостей, що завітали на відкриття виставки були представники посольств і соціокультурних організацій, дипломати, іноземні гості, журналісти, колекціонери й поціновувачі сучасного мистецтва.

«Гори завжди мене зачаровували. Вони неосяжні, величні, дивовижні. Переносити цю велич на полотно для мене неймовірно захопливо. Я вирішив зобразити всі 14 восьмитисячників і віддати належне усім, хто зміг піднятись на таку прекрасну, але небезпечну точку нашої планети, адже, щоб підкорити вершини “Корони Землі” необхідна не аби яка мужність», - говорить автор картин Андрій Шмирін.

Масштабна експозиція включає 14 картин, на яких зображені 14 найвищих гірських вершин, всі вони мають висоту понад 8000 метрів, а підкорити їх вдалося лише 40 альпіністам. Андрій Шмирін став першим у світі художником, хто зобразив кожен із восьмитисячників. Автора вразила історія українського альпініста Владислава Терзиула, який без застосування кисню піднявся на всі ці вершини, але, на жаль, загинув під час спуску з останньої гори. Картини автора також підкреслюють масштабність виставки, адже вони досить великі за розміром – 2-3 метри.

Куратором проекту є Леонора Янко, арт-менеджер, мистецтвознавець та директор Lera Litvinova Gallery. Вона зазначає: «Ми маємо за честь представити цю особливу виставку та вшанувати пам'ять українського альпініста Владислава Терзиула. Це важлива соціокультурна подія міжнародного рівня. Ми повинні пам’ятати про таких мужніх та хоробрих українців. А мистецтво не може у цьому не допомогти. Андрій Шмирін – видатний митець, який не просто тонко і реалістично зображує класичні гірські пейзажі, а закладає у свої твори концепцію, якою важливо поділитись».

Виставка картин Андря Шмирна 14 восьмитисячникв

«Проект „14 восьмитисячників” – це не просто виставка, це проект українця про українця. Роботи вражають своїм масштабом і наповнюють глядача почуттям гордості за досягнення нашої нації. Щодня креативний простір UA:HUB телецентру „Олівець“, який об’єднує Читальню, Лекторій, Музей телебачення та Коворкінг, відвідує багато гостей, і ми раді можливості представляти тут витвори сучасного мистецтва. Виставки супроводжуються лекціями й діалогами, - це сприяє популяризації сучасного мистецтва та розвитку громадянського суспільства», - наголошує начальниця управління внутрішньої комунікації, координатор UA:HUB Ірина Жуковська.

Виставка триватиме до 28 лютого 2019 року. Вхід вільний.

м.Київ, вул.Мельникова, 42.

тел. 050 033 33 17Ключевые слова: 14 восьмитисячників, Андрій Шмирін, Lera Litvinova Gallery, Афіша Київ 2019, виставка сучасного мистецтва, лера литвинова, галерея, лєра літвінова галері, афиша киев, современное искусство, куди піти, діючі виставки, експозиції, арт простір, новини, культура, пост реліз,