Науково-популярні відео тижня. Добірка від 31.03.2025
Портал Експеримент пропонує свіжу добірку цікавих та пізнавальних науково-популярних відео. На вас чекають топові відео наукпопа за тиждень та освітні матеріали. Приємного перегляду!
ЯК ФОРМУВАЛОСЬ УКРАЇНСЬКЕ ПОЛІССЯ?
Українське Полісся – загадковий край лісів, боліт і льодовикових озер, що приховує унікальну природу та багатовікову історію. Як льодовики сформували цей ландшафт і які таємниці зберігають поліські болота? Дізнайтесь про Словечансько-Овруцький кряж, слабородючі ґрунти та їхній вплив на рослинність Полісся. А ще - як ці місця стали природним щитом України під час війни. Відкрийте для себе маловідоме, але надзвичайно цікаве Полісся!
Чому ми програли у 1920
Чому Українська Народна Республіка зазнала поразки у боротьбі за незалежність? Яку роль відіграв союз із Польщею та наступ більшовиків? У цьому відео розбираємо ключові причини поразки УНР та її наслідки для майбутнього України.
Люленов: історія Молдови | комік+історик
У цьому випуску разом з українським гумористом і співаком молдавського походження Іваном Люленовим обговорюємо справжню історію Молдови.
Як Польське королівство зібрало українські землі в Любліні | Наталія Старченко
Люблінська унія 1569 визначила майбутнє українських земель у складі Речі Посполитої. Саме на сеймі в Любліні руська шляхта проявила свою субʼєктність та паростки ідентичності, окремої від поляків і литовців. Тривалий час ці події з російської подачі трактувалися в негативному світлі – як «анексія» чи «поневолення» українських земель. Після відновлення незалежності України, навпаки, в історіографії з'явилися терміни на кшталт «злука». Чим насправді став сейм у Любліні та яке він мав значення для України – говоримо з докторкою історичних наук Наталією Старченко.
Правда Про Легендарного Отамана | Історія України від імені Т.Г. Шевченка
Міфи корінних народів vs. наука: Чому це важливо? Розмова Л. Краусса з Е. Вайс (2 частина)
У другій частині подкасту Л. Краусс та Е. Вайс заглиблюються в одну з найгарячіших тем сучасності – як цензура впливає на науку та чому деякі дослідження стають табу. Чи справді міфи корінних народів мають такий самий статус, як наукові факти? І чи не ризикуємо ми втратити об’єктивну картину світу через політичний та ідеологічний тиск?