Театр «Вітер Змін» та гурт «AtmAsfera» оголосили конкурс мистецьких робітв рамках фестивалю ЕКОНЯКА 2013
Мета конкурсу – за допомогою мистецьких засобів привернути увагу до актуальних екологічних та соціальних проблем сучасності, продемонструвати, що існує вирішення цих проблем і воно залежить від особистого та свідомого вибору кожного з нас.
Кожен, хто має творчий підхід до життя, фотографує, малює, або робить інсталяції,– має можливість взяти участь у цьому конкурсі. Найкращі роботи виставлятимуться в рамках фестивалю “ЕКОНЯКА” у Львівському Палаці Мистецтв 6 квітня 2013р. Головний приз конкурсу– поїздка на двох до Європи від однієї з найкращих туристичних компаній.
Мистецтво є одним з найпотужніших засобів, які глибоко впливають на свідомість людини та спонукають до роздумів. Саме тому ми обираємо мистецтво як засіб достукатись до сердець інших людей і запрошуємо творчу молодь долучитися до нашої акції.
На виставці автори мають можливість поділитись з глядачами своїми емоціями, думками та ідеями, закликативідвідувачів до діалогу, спрбувати зачепити живі струни в серці кожного.
Для цього учасникам конкурсу пропонується працювати у наступних мистецьких жанрах:
• Інсталяція
• Графіка та живопис
• Фотографія
• Плакат
«Сподіваюсь, що даний конкурс стане помітною подією в культурному житті нашого міста, а також основою для розширення кордону міжнародної мистецької співпраці. Саме тому ми запросили мистецьких критиків з різних країн світу, щоб вони змогли оцінити погляди творчої молоді Львова» - Олександр Макаров, координатор проекту.
«Дуже важливо, щоб мистецтво, яке нас оточує, не було “мистецтвом заради мистецтва”, позбавленим сенсу. Воно має бути інструментом для передачі чогось дуже важливого. Завдання митців - не залишити нікого байдужимдо теми фестивалю» - Анастасія Єдрьонкіна, член журі конкурсу (Санкт-Петербург)
Виставку буде поділено на дві зони:
1) «Урбан зона»
2) «Еко зона»
Це – два виразні світи, протилежні один одному.
«Урбан зона» — це світ, створений людством ШТУЧНО, для задоволення штучних, надуманих потреб. Це – світ невігластва, світ, де людина вороже налаштована до природи, намагається поневолити та утилізувати її. Цей світ сповнений індустріальних заводів, промислових труб з їдким чорним димом, вихлопних газів, синтетичної їжі, нафтових плям смерті, радіаційних могильників, сміттєвих звалищ, біологічної та ядерної зброї, хвороб. Це світ, в якому справжні цінності, справжні любов та дружба підмінені віртуальним життям біля екранів чисельних моніторів. Це все – мертва зона, її колір – чорний.
«Еко зона» - це природний світ. Світ, в якому людина живе в гармонії з природою і ставиться до неї з повагою. Це – світ благочестя та мудрості. Тут чиста вода, зелена трава, високі дерева, свіже повітря, запашні квіти, панує відчуття спокою, щастя та вмиротворення. Тут живуть люди, свідомість яких вільна від егоїзму, сповнена турботи, співчуття та доброти. Це – люди, які розуміють: “Щоб світ навколо нас був мирним та спокійним, - мир та спокій повинні бути всередині нас самих”. Це – світ життя, його колір - зелений.
Перед авторами стоїть завдання показати контраст між цими двома світами, змусити відвідувачів замислитись над тим, в якому світі вони хотіли би жити та виховувати своїх дітей.