Домашній Інтернет прискорять у 2 тисячі разів

Домашній Інтернет прискорять у 2 тисячі разів

  Вчені з Бангорского університету в Уельсі зайняті створенням технології, яка збільшила б пропускну здатність домашніх мереж в дві тисячі разів.


  При цьому вони хочуть зробити так, щоб ціна за послугу широкосмугового доступу до Інтернету залишилася колишньою.

  Дослідникам вже вдалося добитися вельми високої швидкості передачі даних по волоконно-оптичному кабелю - 20 гігабіт на секунду. Цього достатньо, щоб за одну хвилину скачати шість фільмів в HD-якості, зазначає BBC.

   Щоб добитися приросту швидкості в сотні разів, дослідники створили прилад і застосували в ньому вже відому схему цифрової модуляції OOFDM. Цей пристрій вміє як кодувати, так і декодувати оптичні сигнали "на льоту". Перший робочий модуль може бути готовий через кілька років.

   Подальша мета вчених - домогтися приросту швидкості до 40 Гбіт / с. Їх ініціативу підтримує кілька великих компаній, включаючи Fujitsu, розробників відеокодека MPEG і VPIsystems.

   Підключитися до Інтернету по гігабітного каналу можуть тільки жителі кількох міст у світі. Така можливість, наприклад, є у Канзас-Сіті (США), де Google проводить експериментальний проект. Відповідно до вимірів компанії ISPreview, найвища середня максимальна швидкість доступу до Мережі у Великобританії становить 33,4 мегабіт в секунду, або 0,17% від 20-гігабітного підключення.


Читати також