Стокгольмський кінофестиваль. Старт

Двадцять третій міжнародний Стокгольмський кінофестивал

 Двадцять третій міжнародний Стокгольмський кінофестиваль відкрився напередодні в шведській столиці. У цьому році в програмі огляду - 170 фільмів з понад 40 країн світу.

 Зазначений кінофорум "спеціалізується" на творчості молодих режисерів, які піднімають проблеми сучасного суспільства. Згідно з правилами, учасники основного конкурсу можуть бути авторами не більше двох фільмів. Тому на фестивальних афішах - практично невідомі імена, хоча у позаконкурсній програмі багато стрічок маститих майстрів. Журі очолює американський актор і режисер Пітер Фонда.

  Вже відомо, що почесний приз "За внесок у кіномистецтво" буде вручений американському актор Уіллему Дефо, а французький режисер Жак Одіар стане володарем спеціальної нагороди "За особливий погляд".

  За головний приз - статуетку «Бронзового коня» - на цей раз бореться 21 стрічка, в тому числі, фільм болгарського режисера Еміля Христова "Колір Хамелеона", а також стрічка "Лотус" китайця Ліу Шу. Переможці будуть оголошені на церемонії закриття 18 листопада.


Читати також