Disney купив за 4 млрд доларів LucasFilm і продовжить "Зоряні війни"

Disney купив за 4 млрд доларів LucasFilm і продовжить "Зоряні війни"

Кінокомпанія Disney купує у відомого кінорежисера Джорджа Лукаса, автора кіноепопеї "Зоряні війни", його компанію за 4 з гаком мільярда доларів, заплативши половину суми за Lucasfilm і половину акціями, спеціально випущеними для цієї мети в кількості 40 млн.

Разом з правами на серію "Зоряні війни", пов'язані з нею телесеріали і відеоігри, Disney придбала і численні "дочки" LucasFilm - студію спецефектів Industrial Light & Magic, студію обробки звуку Skywalker Sound, анімаційну студію Lucasfilm Animation і розробника комп'ютерних ігор LucasArts.

У заяві компанії Disney говориться, що вона планує випустити новий, сьомий епізод "Зоряних воєн", в 2015 році. За ним послідують епізоди 8 і 9, а потім кожні два-три роки буде випускатися новий фільм.

Кінокомпанія вважає, що глядачі з нетерпінням чекають на продовження серії, останній фільм у якої вийшов у 2005 році.

Перший фільм "Зоряні війни" вийшов на екрани в 1977 році.

"Мені прийшов час передати "Зоряні  війни" новому поколінню кіновиробників, - зазначив Джордж Лукас в заяві з нагоди угоди. - За останні 35 років мені доставляло велике задоволення спостерігати, як "Зоряні війни"   передавалися одним поколінням іншому. Я завжди вважав, що "Зоряні війни" переживуть мене і дуже важливо організувати цю передачу, поки я живий".

 Лукас залишиться в новій компанії, яка буде створена під егідою Disney для виробництва нових фільмів у серії "Зоряні війни", в якості консультанта.

Джордж Лукас впевнений, що його легендарну кіноепопею "Зоряні війни" можна продовжувати знімати ще протягом 100 років.

 "У нас є плани на сьомий, восьмий і дев'ятий і наступні фільми. У нас величезна кількість ідей і персонажів. Ми могли б продовжувати знімати "Зоряні війни" протягом наступних 100 років", - заявив режисер.

Сага "Зоряні війни" стала найпопулярнішою фантастичною епопеєю в історії кіно. Її фанати об'єднуються в клуби, влаштовують ігри й навіть сповідують "джедаїзм". Назву "Зоряні війни" було перенесено на американську оборонну програму СОІ, і вираз "Імперія зла" по відношенню до СРСР Рональд Рейган також запозичив з фільму Лукаса.

Перший фільм був знятий в 1977 році ("Нова надія" - Star Wars: Episode IV - A New Hope), другий вийшов в 1980 році ("Імперія завдає удару" - Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back), третій фільм зняли в 1983 році ("Повернення джедая" - Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi). Епізоди трилогії-пріквела з'явилися на екранах в 1999, 2002 і 2005 роках.

У 2010 році було оголошено про рішення випустити всі частини саги у форматі 3D. Перший "об'ємний" епізод "Зоряних воєн" "Прихована загроза" вийшов на екрани в лютому цього року. У світовому прокаті фільм заробив більше 100 мільйонів доларів.


Читати також