Продукти фастфуду погіршують перебіг астми та екземи у дітей

сіль, жирні кислоти викликають астму.

    Це стосується дітей, які їдять більше трьох порцій їжі з фастфуду на тиждень.


   Вони частіше чхають, страждають від сльозоточивості, нежиті й сверблячки, пише The Daily Mail з посиланням на дослідження, що проводилося в декількох країнах.

     На думку фахівців, саме з фастфудом пов'язана світова епідемія астми. До прикладу, в Британії показники поширеності астми виросли в два рази за останні 20 років. Притому, в раціоні дітей кількість вітамінів і мінеральних речовин стабільно зменшується. 

     В цілому дослідники вивчили медичні дані 319000 13-14-річних підлітків з 51 країни і 181 000 6-7 річних дітей з 31 країни. Підлітки і батьки дітей відповідали на питання щодо симптомів астми, рінокон'юнктівіта і екземи, а також щодо їх раціону. 

     Так, підлітки, що з'їдають за тиждень 3 і більше порції бургерів, чіпсів і піци, на 39% частіше стикалися 39%-м підвищенням ризику важкої астми, а для дитячої групи ризик зростав на 27%. Збільшувалася і ймовірність гострої екземи та риніту. 

Луций Анней Сенека. Экспериментатор

     Чи то шкідливі продукти, чи то відсутність овочів і фруктів викликали подібну ситуацію, - вчені поки не знають. Але вони встановили: 3 порції і більше корисних продуктів зменшували тяжкість прояви захворювання на 11-14%. 

     А група з Медичної школи госпіталю Святого Георга довела, що нормальна робота легенів пов'язана з високою концентрацією вітамінів С, Е, бета-каротину, цитрусових, яблук і фруктового соку. Притому, сіль, жирні кислоти зразок тих, що містяться в маргарині, викликають астму.

 


Читати також