Переможці Букерівської премії з літератури 2019​

Маргарет Етвуд та Бернардин Еваріст. Переможці Букерівської премії з літератури 2019​. Новини культури

Маргарет Етвуд та Бернардин Еваріст: у Лондоні оголосили переможців Букерівської премії з літератури 2019

Лауреатками Букерівської премії (Booker Prize) 2019 стали канадська письменниця Маргарет Етвуд і британська письменниця Бернардин Еваріст. Переможців оголосили на урочистій церемонії в Лондоні ввечері 14 жовтня.

Про це повідомляє пресслужба BookForum.

«Цей десятимісячний процес був шаленою пригодою. А сьогодні ми п’ять годин говорили про книги, які ми любимо. Переможці – це два романи між якими ми не можемо знайти компроміс. Це дві феноменальні книги, які будуть радувати читачів і резонуватимуть на наступні віки», – зазначає голова цьогорічного журі Пітер Флоренція.

Маргарет Етвуд та Бернардин Еварст

Маргарет Етвуд отримала Букерівську премію за продовження роману «Оповіді служниці», що став класикою сучасної літератури. Дія розгортається через 15 років після закінчення оповідання попередньої книги. До речі, у 2000 році Етвуд вже ставала лауреатом Букерівської премії. В українському перекладі книга «Оповідь служниці» вперше вийшла у 2019 році у видавництві «Клуб сімейного дозвілля»

Бернардин Еваріст – британка з англо-нігерійськими корінням. Її роман «Girl, Woman, Other» («Дівчина, жінка, інше»), розповідається про життя 12 людей, більшість з яких – чорношкірі, жінки та британці, що розповідають історії своїх родин, друзів та закоханих з усієї країни.

Лауреатки поділять премію в розмірі 50 тисяч фунтів стерлінгів. Правила премії забороняють ділити нагороду, але журі «не змогло поділити» дві ці роботи.

До короткого списку премії потрапили твори шістьох письменників:

  • «Оповіді служниці», Маргарет Етвуд,
  • «Кіхотт», Салман Рушді,
  • «Качки, Ньюберіпорт», Люсі Еллманн,
  • «Дівчина, Жінка, Інше», Бернардин Еварісто,
  • «Оркестр меншин», Чигозі Обіома,
  • «10 хвилин 38 секунд у цьому дивному світі», Еліф Шафак.

Перелік претендентів на премію обрали зі 151 книжки, що опублікували у Великій Британії та Ірландії з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року.

Більше про премію читайте на офіційному сайті Booker Prize.


Читати також