Як відстояти свої кордони й навчитися казати «ні»? «Фонд Маша» розпочав серію безпекових тренінгів для дівчат-підлітків

Як відстояти свої кордони й навчитися казати «ні»?

Понад 1000 українських шкіл заповнили заявки, щоб їх учениці пройшли безпековий тренінг від проєкту «Смілива» від «Фонду Маша». Отже, ми починаємо!

Вже більше року тренерки та тренери і психологині та психологи проєкту «Смілива» від «Фонду Маша» навчають дівчат-підлітків фізичної та психологічної самооборони. Програма складається з 12 тренувань і 5 зустрічей з психологами. За рік у Києві її пройшли 128 дівчат. І тепер, за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), ми йдемо з програмою в регіони! А щоб пояснити підліткам, що таке власні кордони, навіщо і як їх відстоювати, ми проведемо 255 онлайн та офлайн безпекових тренінгів по всій Україні.

– На жаль, більшість дівчат-підлітків не вміють відстоювати свої кордони й не знають, як сказати «ні». Наше завдання – пояснити їм причинно-наслідкові зв’язки їхніх дій та фізичного і психологічного насильства, – говорить керівниця проєкту «Смілива» Ірина Красильникова. – Як це відбувається? Наша тренерка вчить дівчат прийомів самооборони, а психолог розповідає, як можна уникнути ситуації, що призвела до насильства. Паралельно спеціаліст(к)и відповідають на запитання підлітків. Ми пояснюємо зв'язок, вчимо дівчат, що кожна дія має наслідки.

Лише за рік безпекові тренінги пройдуть майже 11 тисяч українських школярок. Перші заняття вже відбулися на базі київських шкіл. Також, починаючи з грудня 2023-го, команда проєкту зустрінеться з підлітками шести областей. Тренінги будуть проведені в Коростені, Чернігові, Харкові, Дніпрі, Одесі та Львові.

– На тренінгу дізналася, як відповісти людині, якщо не хочу з нею знайомитися, як захистити себе при нападі. А ще – що я маю право захищати власні кордони, – розповідає одна з учасниць київського тренінгу в гімназії №260, – Чесно кажучи, навіть не думала, що тренінги можуть бути цікавими, але 2,5 години промайнули дуже швидко. І в мене лишилися питання, наприклад, як говорити чітке «ні» співрозмовнику, тому я вирішила заповнити анкету на «Сміливу».

Якщо вашій доньці чи знайомій дівчинці-підлітку потрібна психологічна підтримка, якщо вона хоче стати сильнішою й навчитися давати відсіч, заповніть анкету на участь у проєкті «Смілива» від «Фонду Маша».

Безпекові тренінги для дівчат-підлітків виконуються «Фондом Маша» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).


Читати також