Огляд браслета WHOOP

Огляд браслета WHOOP

Портативний трекер WHOOP — це пристрій «два в одному», який використовує дані про фізичну форму та сон. Мета полягає в тому, щоб обчислити загальне відновлення, яке WHOOP визначає як вашу підготовленість до активностей на наступний день на основі ваших останніх фізичних вправ, частоти серцевих скорочень і того, наскільки добре ви спали минулої ночі.

WHOOP має велику кількість прихильників серед спільнот CrossFit та інших тренувальних спільнот. Багато професійних спортсменів також носять трекер. Тим не менш, практично будь-хто — навіть не спортсмени — можуть скористатися комплексною системою відстеження WHOOP.

Що робить WHOOP?

Відстеження фізичної активності

WHOOP розраховує Strain Score, запатентовану систему підрахунку, яка визначає, наскільки ви були фізично активними. Ця оцінка змінюється протягом дня залежно від того, що ви робите та як сильно напружуєтеся.

Strain Score розраховується на основі вашого пульсу після різних видів діяльності по відношенню до вашого максимального пульсу. WHOOP спеціально підбирається для кожного користувача залежно від активності серця, рівня фізичної підготовки та працездатності. Ваш результат може суттєво відрізнятися від результату іншої людини, навіть якщо ви обоє виконували однакову фізичну активність.

Відстеження сну

WHOOP подібний до інших трекерів сну на ринку з точки зору показників, які він відстежує. Щоранку ви отримуватимете детальний звіт про свій сон за минулу ніч. Ці звіти стосуються наступного:

Час у ліжку, години сну та ефективність сну: показник «Час у ліжку» означає, скільки годин ви фізично проводите в ліжку протягом ночі. Це порівнюється з кількістю годин, які ви витрачаєте на сон, щоб розрахувати показник ефективності сну, який вимірюється за шкалою від 0% до 100%. Наприклад, якщо ви проводите в ліжку вісім годин і спите майже вісім годин, показник ефективності сну буде вищим, ніж якщо ви спите сім годин або менше протягом того самого часу в ліжку.

Стадії сну: WHOOP розділяє сон на чотири різні стадії: неспання, легкий сон, швидкі рухи очей (REM) і повільний сон (SWS) — або глибокий сон. Здоровий сон залежить від впливу світла та часу, проведеного на стадіях REM і SWS щоночі. У додатку ви можете переглянути детальну розбивку кожного етапу за будь-яку ніч.

Порушення: цей показник стосується кількості разів, коли ви прокидаєтеся протягом ночі, свідомо чи ні. Під час глибокого сну ваше тіло майже повністю відпочиває, тому WHOOP вимірює порушення, використовуючи зміни положення та інші показники того, що ви вийшли з глибокого сну.

Частота дихання: це стосується кількості вдихів, які ви робите за хвилину під час сну.

Відновлення

Whoop купити потрібно тільки заради відновлення, яке здійснюється за допомогою широкого діапазону показників відстеження фізичної форми та сну. До них відноситься варіабельність серцевого ритму або проміжок часу між ударами серця під час сну. Іншим фактором є частота серцевих скорочень у стані спокою або середня кількість ударів серця протягом ночі. Останнє є середньозваженим, причому серцебиття під час SWS набуває більшої ваги, оскільки частота серцевих скорочень сповільнюється під час глибокого сну. Інші показники, які використовуються для розрахунку відновлення, включають:

  • Частота дихання
  • Години сну
  • Рівень фізичної підготовки
  • Штам бали
  • Загальний стан здоров'я
  • Стрес
  • Дієта та зволоження

WHOOP 3.0 проти 4.0

Як і будь-який продукт нового покоління, WHOOP 4.0 було модифіковано за допомогою деяких додаткових функцій, недоступних у версії 3.0. До них належать:

  • Відстеження пульсоксиметра, кисню в крові та температури шкіри
  • Більше фотодіодів, що використовуються для відстеження показників
  • Вбудований двигун, який видає вібрацію під час використання програми навчання сну

Як зазначалося раніше, затримки доставки не дозволили мені випробувати WHOOP 4.0 з перших вуст, тому я не можу говорити про модифікації цієї моделі. Однак їхня відсутність не вплинула на мій досвід роботи з WHOOP 3.0, який був виключно позитивним. Якщо ви користувалися версією 4.0, ми хотіли б почути ваші відгуки про ефективність цих нових функцій і наскільки вони вплинули на ваше загальне враження від WHOOP.


Читати також